Oj ten Trzaskowski! Chce własnej komisji weryfikacyjnej? Dostało się też Gronkiewicz-Waltz

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gdy wydaje się, że Rafał Trzaskowski nie może już niczym zaskoczyć... on robi coś takiego! Teraz wymyślił, że komisja weryfikacyjna mogłaby działać przy... stołecznym ratuszu. Przy okazji dostało się trochę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Sytuacja szybko jednak wróciła do normy. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapytany wprost o straty miasta na dzikiej reprywatyzacji szybko zmienił ton...

Trzaskowski pytany w TVN24, jakim obciążeniem jest dla niego problem reprywatyzacji w Warszawie, stwierdził, że... „to trudny temat”.

- Reprywatyzacja to jest bardzo trudny temat. To jest temat, który wymaga bardzo dużo pokory, natomiast, żeby go rozwiązać trzeba przede wszystkim zadośćuczynić wszystkim tym, którzy zostali poszkodowani – mówił Trzaskowski.

Pytany, czy komisja weryfikacyjna przyniosła korzyści, stwierdził, że „jest to tylko i wyłącznie teatr polityczny”

- To, co wyprawia Patryk Jaki, bo on nie chce pomóc tak naprawdę ludziom, tylko chce przedłużać w nieskończoność rozmowę na ten temat – przekonywał Jaki.

Jego zdaniem, problem reprywatyzacji mogłaby rozwiązać ustawa i przypominał, że Platforma złożyła projekt takiej ustawy w Sejmie w 2016 r.

Po chwili jednak, postanowił wbić szpilę Hannie Gronkiewicz-Waltz. Pytany o to, jaka jest wina prezydent stolicy w tzw. aferze reprywatyzacyjnej, wskazywał na jej... zbytnią ufność.

- Jest taka wina, że ufała ludziom, którym nigdy nie powinna zaufać. Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła polegać na ludziach, którzy zostali zatrudnieni przez jej poprzedników, nie należało ufać im do końca – stwierdził Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odniósł się również do ewentualnej likwidacji komisji weryfikacyjnej. Myślał, myślał i... wymyślił, że komisja z nową twarzą mogłaby działać przy stołecznym ratuszu.

- Być może taka komisja może działać przy ratuszu i nie będzie wykorzystywana politycznie, tylko by się zabrała za wyjaśnianie problemów, bo na razie Patryk Jaki spowodował totalny chaos – twierdzi Trzaskowski.

Jednak gdy Trzaskowskiemu przypomniano raport, który w poniedziałek ogłosiła komisja weryfikacyjna, kandydatowi PO i Nowoczesnej nieco zrzedła mina.

Z treści raportu wynika, że miasto straciło na reprywatyzacji 21,5 mld zł. Co na to Trzaskowski? Problemu nie widzi... Uznał, że wyliczenia komisji weryfikacyjnej „są z sufitu”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szwedzka prokuratura zdecyduje ws. Michnika

Stefan Michnik / TV Republika print screen

  

To szwedzka prokuratura zdecyduje, czy odwołać się od decyzji sądu odmawiającej wydania Stefana Michnika - pisze dziś "Nasz Dziennik".

Według "ND" pion śledczy polskiego IPN nie może bezpośrednio odwołać się od decyzji szwedzkiego sądu w sprawie Stefana Michnika - musi to zrobić tamtejsza prokuratura.

"Sąd w Goeteborgu odmówił wykonania Europejskiego Nakazu Aresztowania, a tryb zaskarżania w tym przypadku określa szwedzkie prawo"

- czytamy.

[polecam:https://niezalezna.pl/259623-stefan-michnik-ma-krew-na-rekach-ambasador-szwecji-slyszac-o-jego-zbrodniach-byl-poruszony]

"Aktualnie podjęto działania, które naszym zdaniem zmierzają do tego, aby przekonać stronę szwedzką do naszych argumentów przemawiających za złożeniem takiego zażalenia" - powiedział w rozmowie z gazetą prokurator Robert Janicki z IPN.

"Chcemy, aby szwedzka prokuratura zaskarżyła tę decyzję. Jest jeszcze czas do złożenia tego zażalenia"

- dodał.

"ND" wyjaśnia, że doszło do spotkania wiceszefa MSZ z ambasadorem Szwecji, podczas którego dyplomacie została przedstawiona argumentacja strony polskiej.

Jak podaje dziennik, wobec Stefana Michnika formułowanych jest 30 zarzutów o popełnienie zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl