Będzie debata wszystkich ugrupowań?

/ / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40936620

  

– Jeżeli propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego na temat debaty liderów partii zostanie "zmaterializowana", "ubrana w oficjalną propozycję", wówczas będziemy się nad tym zastanawiać – zadeklarował szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezwał wczoraj liderów wszystkich ugrupowań politycznych do debaty o przyszłości Polski przed wyborami samorządowymi. Zwrócił się też do mediów - telewizji i radia - z prośbą o zorganizowanie takiej debaty.

Tomasz Poręba pytany na konferencji, czy PiS wzięłoby udział w takiej debacie, odpowiedział, że jego partia prowadzi kampanię prezentując program, organizując konwencje i spotykając się z ludźmi.

Jeśli chodzi o propozycję PSL-u, to jeżeli ona zostanie w jakikolwiek sposób zmaterializowana czy ubrana w oficjalną propozycję, wtedy będziemy się nad tym zastanawiać – powiedział.

Na razie koncentrujemy się nad naszą konwencją regionalną w Katowicach – dodał.

Katowicka konwencja PiS ma odbyć się jutro.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Kazachstanu zdymisjonował rząd

zdjęcie ilustracyjne / Alex J. Butler CC BY 2.0

  

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zdymisjonował dziś rząd. Jego zdaniem gabinet nie podołał zadaniom podwyższenia standardów życia i dywersyfikacji źródeł energii.

- W wielu obszarach gospodarki, mimo licznych ustaw i decyzji rządu, nie zanotowano pozytywnych zmian - uzasadnił swoją decyzję prezydent.

Nazarbajew, który rządzi w Kazachstanie od 1991 roku, od uzyskania niepodległości przez ten kraj, oświadczył, że niedługo zaproponuje „szereg środków, by wzmocnić opiekę społeczną i podnieść poziom życia społeczeństwa”. Zapowiedział też wsparcie dla biednych, których dotyka stagnacja dochodów.

Tymczasowo na czele rządu Kazachstanu stać będzie Askar Mamin, który wcześniej był pierwszym zastępcą premiera. Proces tworzenia nowego gabinetu prawdopodobnie będzie przebiegał bez większych sprzeciwów, gdyż partia Nazarbajewa ma przytłaczającą większość w parlamencie - zauważa agencja Associated Press.

Decyzję prezydenta poprzedził głośny protest kilkuset matek 6 lutego w stołecznej Astanie. Apelowały one do władz o poprawę polityki socjalnej. Bezpośrednią przyczyną demonstracji była śmierć pięciu dziewczynek w pożarze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl