Nowy fragment zakopianki - wkrótce otwarcie

Zakopianka / twitter.com/GDDKiA_Krakow

  

W piątek przed południem nastąpi zmiana organizacji ruchu na zakopiance. Jadący od strony Krakowa pod Tatry wjadą na Zbójeckiej Górze na fragment nowej S7, czyli popularnej zakopianki. Kierowcy pojadą tą drogą do Chabówki – informuje GDDKiA.

Jadący od strony Zakopanego w Rabce – Zaborni skręcą na nowe rondo i dalej pojadą nową S7 aż do Zbójeckiej Góry, gdzie ruch powróci na starą drogę.

Tymczasowo ruch na nowym odcinku będzie się odbywał po jednej, lewej jezdni nowej S7 w dwóch kierunkach.

- Zmiany są niezbędne dla prowadzenia dalszych prac przy budowie S7 Skomielna Biała - Rabka Zdrój, m.in. najazdów na obiekty inżynierskie, dróg serwisowych, łącznic. Ruch dwustronny po jednej jezdni będzie się odbywał do końca budowy całego odcinka Skomielna Biała – Rabka – poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut.

Odciek nowej S7 Skomielna Biała – Rabka z uwagi na górzyste ukształtowanie terenu jest skomplikowany pod względem inżynierskim. Spora część tej trasy poprowadzona będzie na wysokich podporach, z których najwyższy ma wysokość około 50 metrów. Podpory i konstrukcje oporowe na tym odcinku są już niemal w całości gotowe.

Niezależnie od budowy odcinka nowej S7 Skomielna Biała – Rabka, równolegle trwają prace przy budowie dwóch kolejnych odcinków nowej zakopianki. Najbardziej skomplikowany jest odcinek tunelowy z Naprawy do Skomielnej Białej. Łączny koszt tych zadań odcinków przekracza 2,105 mld zł.

Cały, niemal 17-kilometrowy odcinek nowej zakopianki ma być oddany do użytku do 2021 roku. Odcinek Lubień - Naprawa do wejścia do tunelu wykonuje polsko-ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A. z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa, odcinek tunelowy - włoska firma Astaldi, a trzeci fragment włoska firma Salini.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak wśród rannych we Francji

zdjęcie ilustracyjne / @SnowAndBeach Twitter.com

  

Wśród rannych w wyniku pożaru ośrodka narciarskiego Courchevel w Alpach Francuskich znalazł się Polak. „Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zapewnił Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Pożar wybuchł na trzecim, ostatnim piętrze budynku, w którym mieszkało ok. 60 pracowników sezonowych, w tym obcokrajowcy.

Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. Przyczyna pożaru są ustalane.[polecam:https://niezalezna.pl/255299-pozar-w-w-osrodku-narciarskim-w-alpach-francuskich]

„W pożarze ośrodka narciarskiego w Courchevel (Francja) zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne, w tym 4 ciężko. Wśród poszkodowanych jest wielu cudzoziemców. Jednym z rannych jest Polak. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Placówka w Lyonie monitoruje sytuację”

- poinformował na jednym z portali społecznościowych wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl