Wreszcie?! Premier obiecał unowocześnienie służby zdrowia i to szybko

Premier: w najbliższych miesiącach unowocześnimy służbę zdrowia / sasint CC0

  

Od lat Polacy mają do czynienia z ogromnymi problemami służby zdrowia. Czy wreszcie uda się chociaż trochę ułatwić korzystanie z niej obywatelom? - Unowocześnimy służbę zdrowia od strony elektronizacji. W najbliższych miesiącach będziemy wdrażać e-usługi – obiecał dziś premier Mateusz Morawiecki.

Podjęliśmy zobowiązanie nie tak dawno temu, żeby przeznaczać coraz więcej środków w proporcji do PKB

- mówił premier w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Przypomniał, że w przyszłym roku na ten cel będzie przeznaczone nie mniej niż 4,86 proc. PKB.

- 1 proc. (PKB - PAP) to około 21 mld złotych, a więc [jest to] znaczące zobowiązanie do podniesienia naszych wydatków na służbę zdrowia - zauważył. - Ale zrobimy to, podobnie jak unowocześnimy służbę zdrowia od strony elektronizacji - zadeklarował premier.

Wskazał, że w kilku powiatach są już pilotażowe programy dotyczące wystawiania e-recept, które „dają pozytywne rezultaty”.

W najbliższych kilku miesiącach będziemy wdrażać te e-recepty w całym systemie służby zdrowia. Podobnie elektroniczne skierowania i elektroniczne zwolnienia

 - podkreślił Morawiecki. Jak dodał, „po kilku miesiącach uczenia się nowych procedur (...) będziemy mieli lepszą i bardziej nowoczesną służbę zdrowia”.

Premier zaznaczył też, że „o to nam chodzi, żeby służba zdrowia była nowocześniejsza i żeby kolejki się skracały - to jest też nasze zobowiązanie”. - Będziemy działać tak, żeby w tym obszarze poprawiała się sytuacja - zadeklarował.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl