Plantacja konopi zlikwidowana - ZDJĘCIA

Ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskich oraz ponad 20 kg suszu ujawnili kryminalni ze Szczecinka. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek” narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych. To jedna z największych plantacji konopi zlikwidowanych przez policjantów w tym roku w kraju.

zachodniopomorska.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w wyniku wcześniej uzyskanych informacji przeszukali budynek mieszkalny w gminie Borne Sulinowo.

- W piwnicy budynku ujawnili plantację konopi indyjskich. Zabezpieczyli ponad pół tysiąca krzewów oraz susz uzyskany z kwiatów konopi w ilości ponad 20 kg. Z zabezpieczonych substancji odurzających można przygotować ponad 22 tysiące „działek”  narkotyku o czarnorynkowej wartości 660 tysięcy złotych

- informuje st. sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

W związku ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w wieku od 41 do 49 lat. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, rośliny konopi indyjskich oraz sprzęt służący do uprawy.

Zdaniem śledczych to jedna z największych plantacji zlikwidowanych w tym roku w Polsce.

Teraz zatrzymanym za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć środki odurzające w znacznej ilości może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl

#plantacja konopi #konopie indyjskie #Borne Sulinowo #Szczecinek #policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo