Byle na wybory…

  

W Elblągu władze związane z PSL postanowiły błysnąć przedwyborczym sukcesem. W sobotę otwarto wiadukt na osiedlu Zatorze. Inwestycja jest z pewnością bardzo potrzebna i można by tylko przyklasnąć samorządowcom, gdyby nie wątpliwości inspektora nadzoru budowlanego, według którego grozi ona zawaleniem.

Tak się bowiem składa, że lejąc beton, inwestor zrobił to tak, że gdy zdjął szalunek, to widać było zbrojenia. Nie można jednak było odpuścić przedwyborczego sukcesu. Filar więc zaszpachlowano i wszyscy udają, że jest git. Marszałek z prezydentem przecięli wstęgę i, znając zwyczaje w tej partii, wieczorem wznosili toasty: aby wiadukt do wyborów się nie zawalił. A po głosowaniu? Co ich to obchodzi? Nie ich problem. Tak jak nie ich problemem jest to, że zbudowali zjeżdżalnie, które są pod takim kątem nachylenia, że nie da się z nich zjechać. Przedszkolaki mają z tego kupę śmiechu i już na placu zabaw odbierają lekcję PSL-owskiej samorządności. Drogie dzieci, zjeżdżalni nie robi się po to, żebyście ich używały, ale po to, by wasi rodzice z kartkami wyborczymi zobaczyli, jak władza jest skuteczna. I zagłosowali. Tacy są bowiem dorośli. Zakochani w liczbach i zdecydowanie śmieszni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts