Miller bojkotuje SLD!

Leszek Miller / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Leszek Miller oznajmił, że nie pojawi się na konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem. Powód? Byłemu premierowi nie przypadł do gustu kandydat, którego SLD wystawia na prezydenta Warszawy. Miller jest zdania, że Andrzej Rozenek przez lata zaciekle występował przeciwko postulatom społecznym i socjalnym.

W niedzielę odbędzie się konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem pod hasłem „Wiemy jak to zrobić!”. Gośćmi konwencji będą m.in.: były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz byli premierzy: Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz. Wiadomo już, że na sali zabraknie Leszka Millera.

Miller zapowiedział na antenie TVN24, że nie weźmie udziału w tej konwencji. Jako powód wskazał fakt, że SLD wystawił Andrzeja Rozenka, jako kandydata na prezydenta Warszawy.

Tłumaczył, że nie może głosować na Rozenka „z wielu powodów”, przede wszystkim dlatego, że przez cztery lata obserwował tego polityka i „on występował konsekwentnie i zaciekle przeciwko postulatom społecznym i socjalnym, które SLD wysuwał w Sejmie”.

- Jego wrażliwość lewicowa - ta społeczna i socjalna - nie była zauważalna wtedy, kiedy mógł podejmować decyzje, jako poseł (Ruchu Palikota – przyp. red.) na Sejm – mówi Miller.

Pytany, jak to się stało, że „jego ukochana partia” wystawia kogoś takiego na prezydenta miasta, Leszek Miller wprost stwierdził, że... nie wie.

- Gdybym był w tej sprawie konsultowany, powiedziałbym o swoich zastrzeżeniach - podkreślił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szyby wokół bazyliki św. Marka w Wenecji mogą uchronić ją przed wysoką wodą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Limbyungjei/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W Wenecji przedstawiono projekt otoczenia szklanymi panelami fasady bazyliki świętego Marka, by chronić ją przed wyjątkowo wysoką wodą. Ten nowatorski pomysł zabezpieczenia tysiącletniej świątyni przed regularnym zalewaniem musi zaaprobować włoskie ministerstwo kultury.

Zgodnie z projektem, zaprezentowanym przez administrację bazyliki i uznanym za prosty oraz skuteczny szklane płyty miałyby 1,2 metra wysokości. W ten sposób, twierdzą pomysłodawcy, można by ocalić bezcenne mury i mozaiki w chwili nadejścia tzw. acqua alta.

Inicjatywa ta narodziła się po rekordowej powodzi w listopadzie zeszłego roku, gdy poziom wody osiągnął 187 centymetrów, co wyrządziło szkody w zabytkowej budowli, między innymi w krypcie.

Koszt takiej inwestycji szacuje się na 3,5 miliona euro, a jeśli zostanie zaaprobowana, może być gotowa w listopadzie. We włoskich mediach w opisach nowego projektu pojawiło się określenie „bazylika w gablocie”.

Zaznaczono, że szyby byłyby kolejnym elementem planu zabezpieczeń w Wenecji, uzupełniającym antypowodziowy system ruchomych bram Mose, który po niedawnych próbach zacznie wkrótce działać w sytuacjach kryzysowych.

"Jeśli Mose zagwarantuje skuteczną ochronę, szyby mogą zostać łatwo usunięte"

- wyjaśnił zarządca dóbr bazyliki Pierpaolo Campostrini.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts