Strategiczna faza manewrów Maple Arch-18

/ mat. LITPOLUKRBRIG / http://litpolukrbrig.wp.mil.pl/pl/70_292.html

  

Po tygodniowym etapie szkolenia teoretycznego, żołnierze Wielonarodowej Brygady LITPOLUKRBRIG uczestniczący w ćwiczeniu Maple Arch 2018 przechodzą do części praktycznej – symulacji prowadzenia operacji wsparcia pokoju, opartej na scenariuszu rozgrywającym się na obszarze fikcyjnego państwa.

W trakcie kilku kolejnych dni bataliony litewskich Ułanów, polskich podhalańczyków z 21. BSP, ukraińskich sił desantowo-szturmowych oraz żołnierzy Gruzji i Czarnogóry, pod dowództwem LITPOLUKRBRIG i wsparciem merytorycznym żołnierzy kanadyjskiej armii będą realizowały zadania obejmujące szerokie spektrum operacji, w ramach działań na terenie fikcyjnego państwa Latgalia. W Wielonarodowym Dowództwie LITPOLUKRBRIG zadania realizują również przedstawiciele Brygady Południowo-Wschodnio Europejskiej SEEBRIG  w osobach oficerów armii Turcji i Rumunii — informuje oficjalny portal Wielonarodowej Brygady.

Według scenariusza, Latgalia jest ofiarą asymetrycznego konfliktu z sąsiadującym państwem Torrike. Siły specjalnego przeznaczenia, pod osłoną Sił Zbrojnych Torrike, najemnicy z prywatnych organizacji paramilitarnych z Torrike oraz lokalne gangi przestępcze są winne spowodowania niestabilności w Latgalii. Posiadając mandat ONZ oraz będąc częścią Międzynarodowych Sił Zadaniowych, LITPOLUKRBRIG przejęła kontrolę nad wydzielonym obszarem i wyznaczyła bataliony do przeprowadzenia operacji wsparcia pokoju w regionie — czytamy.

Warto odnotować, że Maple Arch jest 11-dniowym, cyklicznym, odbywającym się każdego roku wielonarodowym ćwiczeniem wspomaganym komputerowo, w którym uczestniczą trzy główne państwa: Litwa, Polska i Ukraina, przy wsparciu doradców z kanadyjskiej armii. W 2018 r. w szkoleniu uczestniczy osiem państw: Kanada, Litwa, Polska, Ukraina, Gruzja, Czarnogóra, Rumunia i Turcja. Macedonia zaś uczestniczy jako obserwator — podaje LITPOLUKRBRIG.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: LITPOLUKRBRIG
Tagi

Wczytuję komentarze...

Podwyżki i nowe umowy. Radni PiS domagają się zmian

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Zwiększenia o dziesięć procent stawek wynagrodzeń za usługi opiekuńcze oraz zmiany umów śmieciowych dla pracowników na umowy o pracę chcą wrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Złożą w tej sprawie interpelację do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

We wtorek na konferencji prasowej szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wrocławia Michał Kurczewski poinformował, że interpelacja do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka zostanie złożona w środę.

- Złożymy interpelację wzywającą do zmiany warunków umowy. Chodzi a zwiększenie stawek godzinowych w ramach usług opiekuńczych o co najmniej 10 procent w stosunku do legalnego minimum 14,70 zł brutto oraz o zaoferowanie opiekunom możliwości świadczenia usług w ramach umowy o pracę na czas określony

 - powiedział Kurczewski.

Jak wyjaśnił, Gmina Wrocław od lat zleca podmiotom zewnętrznym usługi związane z organizacją i realizacją usług opiekuńczych dla podopiecznych MOPS-u w miejscu zamieszkania klienta; osoby wykonujące te usługi pracują na minimalnych stawkach w ramach umów śmieciowych.

- Z analizy umowy podpisanej przez miasto na lata 2017-2020 wynika, że głównym kryterium konkursu musiało być kryterium cenowe. Stawki godzinowe założone w ofercie to stawki minimalne, a część z nich jest już nieaktualna w związku z podniesieniem stawek godzinowych w rozporządzeniu przez rząd

 - podkreślił Kurczewski.

Radny zaznaczył, że opiekunowie z powodu takiego trybu zatrudnienia w konsekwencji nie mają zapewnionego płatnego urlopu.

- Pod okiem i najwyraźniej przy aprobacie obecnego prezydenta Jacka Sutryka, a byłego dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, są podpisywane umowy, które nie gwarantują nawet standardów obowiązujących w dyskontach. Solidarny Wrocław lansowany przez prezydenta Sutryka, to na pewno nie Wrocław, który znają opiekunowie zatrudnieni w ramach wspomnianej umowy

- ocenił Kurczewski.

Jak podał, stawki w innych miastach wynoszą od 17,65 zł do nawet 26 zł

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl