Kim są właściciele hałdy śmieci? Szuka ich policja

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; TheDigitalArtist

  

W pobliżu wsi Osowa Sień w pow. wschowskim (Lubuskie) na kilku hektarach zakopano odpady. Nad wyjaśnieniem sprawy pracują m.in. policja i prokuratura - poinformowała Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Śledczy współpracują z Okręgowym Urzędem Górniczym z Poznania, Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska z Zielonej Góry, Strażą Miejską i wschowskim magistratem.

Pod koniec września br. Straż Miejska we Wschowie otrzymała informację o hałdach śmieci, które pojawiły się na polach w pobliżu Osowej Sieni, a potem zostały zakopane. Teren jest prywatny.

Piwowarska przekazała, że na miejsce udały się odpowiednie służby. Z ziemi wydobyto duże ilości różnego rodzaju zmieszanych śmieci. Były to m.in. folie, odpady komunalne, zużyte opony.

"Pobrane próbki pozwolą wyjaśnić, czy składowane w tym miejscu i w ten sposób odpady stanowią realne zagrożenie dla życia, zdrowia wielu osób bądź czy mogą spowodować szkodę dla środowiska. Jeśli tak będzie, odpowiedzialnym za ten proceder będzie groziło od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia" - powiedziała Piwowarska.

Dodała, że śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa we Wschowie. Na razie nie ma w nim podejrzanych. Trwają tzw. czynności wyjaśniające.

Swoje procedury uruchomiły także służby odpowiedzialne za ochronę środowiska i lokalny samorząd.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl