Prawdziwie "tęczowy" kandydat? Takiego ruchu w stronę środowisk LGBT długo unikała Gronkiewicz-Waltz

Dziś Michał Szczerba, poseł PO, komentując zakaz organizacji Parady Równości w Lublinie, napisał, że "jego kandydat na prezydenta Warszawy obejmie patronat nad Paradą Równości w 2019". Trzaskowski, istotnie mówiący o takiej potrzebie, wychodzi mocno przed szereg, bowiem przez wiele lat takiego patronatu konsekwentnie odmawiała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Rafał Trzaskowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś prezydent Lublina Krzysztof Żuk poinformował, że ze względów bezpieczeństwa wydał zakaz organizacji planowanego na 13 października Marszu Równości w Lublinie, a także planowanej tego dnia kontrmanifestacji środowisk narodowych.

Żuk podkreślił też, że temat marszu "wywołuje gigantyczne emocje, bardzo spolaryzowane, po obu stronach konfliktu".

- Nie opowiadam się za żadną ze stron. Moją rolą jest dbać o bezpieczeństwo, zdrowie i życie mieszkańców, stąd decyzja o zakazie

- powiedział prezydent Lublina.

Decyzję Krzysztofa Żuka szybko skomentował na Twitterze warszawski polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba.

- Decyzja w Lublinie niezrozumiała, oburza. Przy autorytarnym, rozideologizowanym, nienawistnym i klerykalnym rządzie, samorząd powiem być ostoją wolności, szacunku dla każdej i każdego. Mój kandydat na prezydenta chce Warszawy dla wszystkich. W 2019 obejmie Paradę swoim patronatem

- napisał Szczerba.

Jak nietrudno się domyślić chodzi o Rafała Trzaskowskiego, który w istocie na antenie TOK FM twierdził, że stołeczna Parada Równości powinna być objęta patronatem miasta.

Co ciekawe odmiennego zdania była... Hanna Gronkiewicz-Waltz, ustępująca prezydent Warszawy, polityczna "patronka" Trzaskowskiego, z której wcześniejszych propozycji wyborczych garściami czerpie kandydat Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach samorządowych. Przez wiele lat HGW konsekwentnie odmawiała organizatorom Parady objęcia patronatu nad wydarzeniem.

 

 

 Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#LGBT #Trzaskowski #Rafał Trzaskowski #Hanna Gronkiewicz-Watlz #Parada Równości #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo