W piątek wieczorem prezydent Legionowa Roman Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w PO - miało to związek z jego wypowiedziami podczas spotkania wyborczego, gdzie padały seksistowskie żarty pod adresem kandydatek jego komitetu do rady miasta.

Film ze spotkania wyborczego Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny". Pod adresem innych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Seksistowskie i żenujące teksty, śmiech z sali... Tak wyglądała konwencja kandydata związanego z PO

Dziś w Legionowie została zorganizowana konferencja prasowa PiS.

Jesteśmy w Legionowie po to, żeby powiedzieć, że do dzisiejszego dnia paniom z PO, które tak chętnie wypowiadają się nt. praw kobiet, zabrakło odwagi, by przyjść w to miejsce, które stało się symbolem pogardy dla kobiet, i upomnieć się o te kobiety, które były poniżane i kompromitowane na konwencji urzędującego prezydenta. Na tej konwencji był poseł PO rzecznik Grabiec, który nie tylko nie zareagował na skandaliczne wypowiedzi prezydenta Smogorzewskiego, ale zachęcał go do boju.

- wymieniała Beata Mazurek.

"Seksiści i hipokryci" - tak skwitowała niektóre zagrywki polityków PO rzeczniczka PiS. Wspomniała tu chociażby o uśmiechniętym rzeczniku Platformy Janie Grabcu, mówiącym do Smogorzewskiego słowa "prowadź nas do boju".

Ta konwencja pokazała prawdziwą twarz Platformy Obywatelskiej. Pokazała to jakimi – w mojej ocenie – oni są hipokrytami, są zupełnie niewiarygodni. Uśmiechnięty rzecznik PO Grabiec to symbol PO, który tak naprawdę pokazuje, że PO ma maskę. Oficjalnie wspiera prawa kobiet, upomina się o te prawa, a nieoficjalnie – w mojej ocenie – to seksiści i hipokryci. Dlatego PO kompletnie straciła wiarygodność i pamiętajmy o tym. Tej wiarygodności w wielu kwestiach nie ma

- dodała.