PO szuka problemu w tzw. taśmach Onetu. Szef Kancelarii Premiera przypomniał im istotny fakt

/ premier.gov.pl

  

– Jeżeli porównamy to, co mówili politycy PO w tej sławnej restauracji, z tym, co mówił premier, to różnica jest zasadnicza. Na nagranych rozmowach politycy PO rozmawiali o tym, jak np. Sławomir Nowak z wiceministrem finansów, zabiegał o to, żeby nie odbyła się kontrola skarbowa w firmie jego żony. Premier Morawiecki rozmawiał o tym, że problemem może być polityka migracyjna UE – ocenił w TVN24 szef Kancelarii Premiera, minister Michał Dworczyk.

Minister ocenił, że "premiera nie trzeba bronić, premier sam się doskonale broni, ale my – oczywiście – jesteśmy jego bliskimi współpracownikami i zawsze ramię w ramię stoimy".

To dla mnie taki przejaw bezradności dzisiaj opozycji i tego, że nie ma nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom. W związku z tym odgrzewa takie kotlety, jakie ostatnio mogliśmy podziwiać, kiedy parlamentarzyści PO, dosyć nieudolnie zresztą, próbowali właśnie zrobić aferę z niczego – dodał.

Michał Dworczyk zauważył, że "wtedy premier był prywatną osobą, szefem jednej z dużych spółek".

W związku z tym porównywanie tego z politykami PO już na samym początku jest problemem – powiedział.

W ostatnich dniach w związku z taśmami, dymisji premiera domagał się m.in. lider PO, Grzegorz Schetyna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna chyba chciał zabłysnąć. Internauci szybko sprowadzili go na ziemię

 Nie jest to żaden temat dymisji premiera, bo nie ma żadnych przesłanek. Wystarczy spojrzeć na wskaźniki gospodarcze, na rekordowe PKB, na uszczelnienie systemu podatkowego, na najniższe od lat bezrobocie, na wszystkie wskaźniki, które mówią, że kraj rozwija się w dobrym kierunku i w tym momencie stawienie tezy, że premier powinien odejść, jest tak naprawdę tezą antypaństwową – odpowiedział Michał Dworczyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ważą się losy brexitu. W brytyjskiej Izbie Gmin zawrzało! Ostre starcie Johnsona z Corbynem

zdjęcie ilustracyjne / Pete Linforth; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjski premier Boris Johnson rozpoczynając sobotnie posiedzenie Izby Gmin poświęcone uzgodnionemu w czwartek porozumieniu z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu przekonywał posłów do jego poparcia, mówiąc, że to najlepsze rozwiązanie dla kraju.

Mówił, że przyjęcie porozumienia i dokończenie brexitu z wolą wyborców wyrażoną w referendum pomoże przezwyciężyć podziały w społeczeństwie.

Nie trzeba przypominać Izbie, że jest to drugie porozumienie i czwarte głosowanie, trzy i pół roku po głosowaniu narodu w sprawie brexitu. W ciągu tych lat przyjaźnie zrywane, rodziny podzielone, a uwagę tej Izby pochłaniała jedna sprawa, która czasami wydawała się nie do rozwiązania.
- mówił Johnson.

Głosowanie spodziewane jest ok. 15.30 polskiego czasu.

Tymczasem w trakcie swojego wystąpienia lider brytyjskiej opozycji Jeremy Corbyn w odpowiedzi na wezwanie premiera Johnsona już zapowiedział, że Partia Pracy nie ma zamiaru popierać tej umowy.

Corbyn nawiązując do wcześniejszych słów Johnsona, że pomimo obiekcji sceptyków zmienił umowę z UE, ironizował, że brytyjskiemu premierowi faktycznie się to udało – ale na gorsze.

Corbyn nie przebierał w słowach i atakując Borisa Johnsona stwierdził w pewnym momencie, że chwalona na arenie międzynarodowej wersja porozumienia jego zdaniem... jest nawet gorsza niż ta forsowana przez Theresę May, która trzy razy została odrzucona przez Izbę Gmin.

Lider Partii Pracy powiedział, że rozumie „zmęczenie i frustrację” związaną z ciągnącym się procesem brexitu, ale umowa uzgodniona przez Borisa Johnsona spowoduje zubożenie byrytjskich obywateli, czego jego zdaniem wyborcy nie wybaczą politykom.

Jeśli posłowie nie zaakceptują porozumienia, ani nie zgodzą się na wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy, premier Johnson będzie zobligowany do zwrócenia się do Brukseli z wnioskiem o kolejne przesunięcie brexitu - do 31 stycznia 2020 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl