Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel podkreślił, że oddawane w poniedziałek do użytku dworce to małe obiekty dedykowane ruchowi aglomeracyjnemu. „Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie będą mogły korzystać z tej infrastruktury i pozyskać jeszcze więcej klientów” - mówił.

Bittel zwrócił przy tym uwagę, że zarząd województwa dolnośląskiego nie przystąpił do tej pory do kolejowego Wspólnego Biletu. „Chcemy, by zarząd województwa się do tego przychylił, bo wówczas klienci Kolei Dolnośląskich będą mogli skorzystać z tej taryfy” - powiedział wiceminister.

Prezes zarządu PKP S.A. Krzysztof Mamiński podkreślił, że program inwestycji dworcowych obejmie w całej Polsce 200 dworców, a na Dolnym Śląsku – 17. Wyremontowane zostaną m.in. dworce w: Wałbrzychu, Jaworze, Strzelinie, Chojnowie czy Zgorzelcu.

Otwarte w poniedziałek trzy dworce w okolicach Wrocławia przeszły gruntowną modernizacje. Mamiński podkreślił, że zastosowano w nich ekologiczne rozwiązania – zainstalowano pompę ciepła i kotłownie gazowe. Koszt remontu trzech obiektów to 10 mln zł.