"Nie dla marginalizacji Bydgoszczy". Latos odpowiada na pomysły Schetyny

Tomasz Latos odpowiada na pomysły PO / Facebook.com/Tomasz Latos

  

Nie ma zgody na marginalizację Bydgoszczy, likwidację dwustołeczności w regionie i przeniesienie kompetencji wojewody do samorządu województwa - powiedział dziś kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Tomasz Latos.

Obecnie siedzibą wojewody kujawsko-pomorskiego i urzędu wojewódzkiego jest Bydgoszcz, a marszałka województwa i urzędu marszałkowskiego Toruń.

- Zastanawiam się co takiego złego bydgoszczanie zrobili przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej, że o to chce się de facto z dwustołecznego województwa zrobić województwo jednostołeczne, de facto chce się wszystko oddać marszałkowi i urzędowi marszałkowskiemu. (...) Przypomnę jeszcze program PO, gdzie jednoznacznie jest napisane w tzw. sześciopaku Schetyny: "wszystkie kompetencje wojewodów przekażemy samorządom województw i marszałkom, którzy staną się jedynymi gospodarzami regionów" 

- powiedział Latos na konferencji prasowej.

Kandydat na prezydenta stwierdził, że na sobotniej konwencji regionalnego Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy nikt nie odezwał się i nie ujął się w tej sprawie za Bydgoszczą. W sobotniej konwencji uczestniczyli m.in. szefowie PO - Grzegorz Schetyna i Nowoczesnej - Katarzyna Lubnauer.

Latos zaznaczył, że koncepcja likwidacji urzędów wojewódzkich w zasadzie nie jest szczególnym zaskoczeniem, gdyż "od kilku dobrych lat próbuje się dwustołeczność zmieniać, próbuje się wszystko przenosić do Torunia, do urzędu marszałkowskiego".

- Zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy nie zgadzamy się taką degradację Bydgoszczy. Na szczeblu samorządu wojewódzkiego, jak i na szczeblu rady miasta, będziemy walczyć i zabiegać o wielką Bydgoszcz, o silną Bydgoszcz. Moje hasło wyborcze ("Wspólny cel - wielka Bydgoszcz"), nie jest przypadkowe, ponieważ od dawna widzimy tę marginalizację i to jest ostatni dzwonek, żebyśmy rzeczywiście wspólnie, ponad podziałami politycznymi, o tę wielką Bydgoszcz zaczęli skutecznie walczyć

- mówił.

Latos dodał, że "nie może być tak, że prezydent Bydgoszczy nic nie może, że prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski nie odezwie się w obronie własnego miasta i nie zaprotestuje". Zaznaczył, że Bruski ani na konwencji regionalnej KO, ani wcześniej, gdy ogłaszano program PO, nie zaprotestował przeciwko likwidacji urzędu wojewódzkiego i przeniesieniu kompetencji do Torunia, czy rozdzieleniu ich na różne miasta.

- Nie może być tak, bo Bydgoszcz jest miastem większym i ma zupełnie inną pozycję niż Inowrocław, Grudziądz, Włocławek i oczywiście Toruń. Na to zgody nie będzie, tak samo jak nie będzie zgody na różnego rodzaju działania, które mają znamiona sabotażu tego, co ważne dla Bydgoszczy

- powiedział Latos.

Podał dwa przykłady takich działań: wykreślenie z planów województwa portu multimodalnego i przegapienie szansy budowy linii kolejowej do portu lotniczego w Bydgoszczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceszef polskiej dyplomacji odpowiada Katzowi: Nie damy się prowokować!

Israel Katz / Sapir Academic College; https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

  

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk stanowczo ucina dyskusje na temat skandalicznych słów p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Wiceszef polskiej dyplomacji zapowiada, że Warszawa nie da się sprowokować politykowi, którego „wiarygodność spadła do zera”.

Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność po skandalicznej wypowiedzi i krytyce ze strony wielu środowisk żydowskich z całego świata oraz ze strony USA spadła do zera.
- powiedział Szynkowski vel Sęk.
 
Israel Katz oświadczył dziś, że nie żałuje swej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami. Jego wypowiedź dla telewizji Kanał 13 (Reshet 13) zrelacjonował m.in. portal Times of Israel.

[polecam:https://niezalezna.pl/259930-katz-nie-zamierza-przepraszac-nic-nie-zmienilo-butnego-nastawienia-szefa-dyplomacji-izraela]
 
Jak już informowaliśmy, szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo, który w rozmowie telefonicznej wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej.
 
[polecam:https://niezalezna.pl/259925-wazny-glos-z-usa-ws-napiecia-na-linii-polska-izrael-pompeo-wyraza-pelne-zrozumienie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl