Areszt dla podejrzanych o śmiertelne pobicie 58-latka

Policja / twitter.com/screenshot/@PolicjaSlaska

  

Policja zatrzymała trzech mężczyzn i kobietę, podejrzanych o śmiertelne pobicie 58-latka w Tarnowskich Górach. Mężczyzna po kilku dniach od pobicia zmarł w szpitalu. Całą czwórkę zatrzymano w miniony weekend. Wszyscy zostali aresztowani.

Mł. asp. Damian Ciecierski z komendy w Tarnowskich Górach powiedział dziś PAP, że do ciężkiego pobicia doszło w nocy z 11 na 12 września przy ulicy Sienkiewicza.

58-latek został zaatakowany przez grupę czterech osób. Mężczyzna był przez nich bity i kopany po całym ciele. W ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 58-latek po kilku dniach zmarł w szpitalu

- relacjonował policjant.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili sprawców pobicia - to trzech mężczyzn w wieku od 26 do 39 lat oraz 30-letnia kobieta. Na wniosek policji i prokuratury w miniony piątek dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali aresztowani na trzy miesiące. Czwarty ze sprawców został zatrzymany w niedzielę, decyzję o aresztowaniu tego podejrzanego zapadła w poniedziałek po południu.

Sprawcy znali swą ofiarą, już wcześniej się spotykali z 58-latkiem, pili razem alkohol. Większość z nich nie ma stałego miejsca zamieszkania. Nie wiadomo, dlaczego pobili swojego znajomego.

Jak przekazano PAP w prokuraturze w Tarnowskich Górach, dwie spośród podejrzanych osób odpowiadają w warunkach recydywy. Oznacza to, że grozi im surowsza kara - do 15 lat więzienia. Dwie pozostałe osoby mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl