Na budynku Sądu Najwyższego wywieszono baner z napisem "KONSTYTUCJA" – ustalił portal niezalezna.pl. Dowiedzieliśmy się, że zgodę na rozwieszenie transparentu wydało „kierownictwo sądu”. A konkretnie – sędzia Dariusz Zawistowski – przyznał w rozmowie z nami rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski.

Ja nie widzę nic zdrożnego w słowie „konstytucja” i nic politycznego w tym słowie. Jest to tylko jedno słowo, w żaden sposób – nawet ten graficzny nie odwołuje się do jakiś znanych plakatów z tym samym słowem

– powiedział nam rzecznik SN.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mamy potwierdzenie! To sędzia Zawistowski wyraził zgodę, aby wywiesić transparent na gmachu SN

Innego zdania jest przedstawiciel Sejmu w Krajowej Radzie Sądownictwa poseł Tomasz Rzymkowski.

- Nie widzę nic złego w słowie "konstytucja", bardzo cenię pana przewodniczącego Dariusza Zawistowskiego, natomiast uważam, że budynek tak ważnej instytucji jak Sąd Najwyższy nie powinien być forum jakichkolwiek transparentów - powiedział nam polityk.

Jak zaznaczył nasz rozmówca "hasło 'konstytucja' w takiej grafice, w której wisi, ma wymiar polityczny i jest elementem sporu politycznego".

- Stąd też nie aprobuję tego typu zachowań. Uważam, ze bez względu na treść ten budynek powinien być daleki od jakichkolwiek zaangażowań w różnego rodzaju akcje społeczne, nawet jak najbardziej zbożne, a uważam, że akurat ta taka nie jest - dodał Tomasz Rzymkowski.