Gajos srajos!

  

Komedią omyłek okazał się wywiad Moniki Olejnik z Januszem Gajosem. Prowadząca stwierdziła na powitanie, że Gajos zagrał ostatnio dwie wielkie role – w „Kamerdynerze” i „Klerze”. Ta pierwsza zrobiła na niej tak piorunujące wrażenie, że… nie pamiętała imienia postaci i z Bazylego zrobiła Alojzego, co poprawiła po podpowiedzi w słuchawce. Potem Gajos zapytany o stan Polski w stulecie niepodległości zaczął bredzić o… tysiącleciu.

Zapewne z przyzwyczajenia – „Czterej pancerni i pies” zostali nakręceni w 1966 r. dla uczczenia tysiąclecia państwowości, kiedy to komunistyczne obchody miały przyćmić uroczystości kościelne. Jest na YouTubie ówczesna wypowiedź aktora, członka PZPR, objeżdżającego kraj w ramach spotkań z „klubami pancernych” – że młodzieży trzeba pozytywnych bohaterów, jak Kos i Kloss. Gajos miał w III RP status postaci niekrytykowalnej, bo każdą krytykę zbywano zachwytami, jaki to wybitny aktor. Jego obecny udział w propagandzie antypisowskiej pokazuje, czym kończy się nadawanie takiego statusu przeróżnym konformistom służącym komunie. Komuch wcześniej czy później wróci do dawnej roli. Plus z tego jeden – utrata przez aktora owego statusu. Gajos srajos!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts