Jarosław Kaczyński: Nie chcemy wojen, chcemy współpracy

Bez dobrej zmiany nie byłoby tych wszystkich programów społecznych, które prowadzi rząd – mówił podczas lubelskiej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. – Albo stara władza, stare układy, albo rządzenie z planem dla tej ziemi – dodawał szef partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Lublinie nawiązał do bulwersującej sprawy ubiegającego się o ponowny wybór na prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, który w sposób pogardliwy wyrażał się o kobietach. Władza takich ludzi jak Smogorzewski, rządzących już od kilku kadencji, zdaniem premiera prowadzi do buty. To wymaga zmiany.

Zwróćmy uwagę, że kandydaci Platformy Obywatelskiej często, tak jak w Legionowie, nie startują pod flagą PO

– mówił Morawiecki, dodając, że „na takich przebierańców trzeba uważać”.

CZYTAJ WIĘCEJ: SZOK! Seksistowskie i żenujące teksty, śmiech z sali... Tak wyglądała konwencja kandydata związanego z PO

To, co zdarzyło się w Legionowie, jest charakterystyczne – kandydat nie kandydat Platformy nie Platformy. A tak naprawdę do czego doprowadził? Mamy do czynienia z ogromną pogardą wobec ludzi, w szczególności wobec kobiet

– powiedział Morawiecki, nawiązując do wypowiedzi Smogorzewskiego. Premier podkreślił, że podobnej zmiany wymaga również Lublin, a gwarancją tej zmiany będzie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta tego miasta Sylwester Tułajew.

Morawiecki mówił także o przeciwdziałaniu patologiom i nadużyciom w gospodarce oraz w życiu społecznym. Przypomniał, że w 2015 r. z VAT do budżetu wpłynęło 123 mld zł.

W przyszłym roku będzie to powyżej 180 mld zł, czyli o 50 proc. więcej. W czasach rządów naszych poprzedników wpływy z VAT urosły o 13–15 proc. Przez osiem lat! U nas o 50 proc. [w ciągu trzech lat]

– zaznaczył i dodał, że dzięki takiemu wzrostowi wpływów luka VAT została prawie całkowicie usunięta. W czasach poprzedniej koalicji luka ta była szacowana przez Komisję Europejską na 40 mld zł.

– Chciałbym dzisiaj zapytać naszych konkurentów politycznych: gdzie są te pieniądze? [...] Panie Schetyna, panie Kosiniak-Kamysz, gdzie są dzisiaj te pieniądze? Polacy o to pytają i czekają na odpowiedź – mówił Morawiecki.

W konwencji PiS w Lublinie brał także udział prezes tej partii Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że stawka wyborów samorządowych jest wysoka.

Stawka tych wyborów, które są przed nami, jest oczywista – albo stara władza, stare układy, powiązania, rządzenie, które jest w gruncie rzeczy niczym innym, jak wektorem różnego rodzaju wpływów, […] albo dobra zmiana, rządzenie z planem dla tej ziemi, dla Lublina, dla Polski

– mówił Kaczyński.

Prezes PiS obecny był także w Krośnie na Podkarpaciu. – My nie proponujemy wojen, my proponujemy współpracę i pracę dla Polski – zadeklarował tam Kaczyński.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Serdecznie polecamy poniedziałkowe wydanie "Codziennej".https://t.co/1HYRtWiDJA #GPC pic.twitter.com/FRuEFaEwCF

— GP Codziennie (@GPCodziennie) 7 października 2018

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#PiS #dobra zmiana #Jarosław Kaczyński

Paweł Tunia
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo