Kurator 128-latka od reprywatyzacji w SKW odpowiadał za… umowę z FSB. Bączek dziś w Wywiadzie z chuliganem

Piotr Bączek / arch.

  

Mecenas Zbigniew Lichocki, kurator rzekomo żyjącego 128-letniego Józefa Pawlaka, który miał ubiegać się o zwrot kamienicy na Pradze-Północ, pracował za rządów PO na wysokim stanowisku w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Jak ujawnia Piotr Bączek, podlegało mu opiniowanie… umowy z rosyjską FSB. Sensacyjna rozmowa Piotra Lisiewicza z byłym szefem SKW za Antoniego Macierewicza dziś w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika o 22.15.

Piotr Bączek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego rzadko udziela wywiadów, a chyba nigdy nie zdecydował się na rozmowę tak obszernie ujawniającą jego ogromną wiedzę na temat mechanizmów rządzących III RP. Poniżej kilka najciekawszych wątków, które poruszone zostaną w programie.

Dezinformacja – fundament III RP
Jak podkreśla Piotr Bączek, do najważniejszych elementów rosyjskiego i postkomunistycznego panowania nad III RP należą media i dezinformacja.

- Komunistyczne służby były szkolone nie tylko do zakładania podsłuchu, podglądu czy spisywania demonstrantów, ale także do operacji dezinformacyjnych, wywierania wpływu na opozycję, do przekształcania ruchu solidarnościowego, opozycyjnego, w opozycję konstruktywną.

Po Smoleńsku miał powstać nowy Układ Warszawski
W programie Bączek ujawni także informacje na temat tego, co działo się w wojskowych służbach po katastrofie smoleńskiej: - Reset w naszych stosunkach z Rosją, tuż po katastrofie smoleńskiej, którego częścią była umowa o współpracy z FSB, mógł doprowadzić Polskę do nowego Układu Warszawskiego.

Jak obalić demokratycznie wybrany rząd
Mowa będzie też o metodach służb specjalnych, służących obaleniu demokratycznie wybranego rządu. - Wystarczy grupa zdeterminowanych osób, która zostaje sfinansowana i nagłośniona. Trzeba zrobić jej dobrą międzynarodową legendę, najlepiej jeszcze zrobić z niej środowisko charytatywne – mówi Piotr Bączek.

Program Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W Radiu Poznań można wysłuchać do w soboty o 16.00. a telewizyjna premiera w Telewizji Republika w każdą niedzielę o 22.15. Archiwalne odcinki obejrzeć można na YouTube na kanale Radia Poznań.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Greta przyłapana na drobnym kłamstewku? Niemiecki przewoźnik zburzył całą narrację aktywistki

/ Facebook/@Greta_Thunberg

  

Greta Thunberg zakończyła wizytę w Madrycie na szczycie klimatycznym COP25. Na dowód drogi powrotnej, opublikowała w sieci zdjęcie siebie, siedzącej na podłodze obok bagaży. Niemiecki przewoźnik nieco rozbił jej narrację…

Podróżowanie zatłoczonymi pociągami przez Niemcy. I wreszcie jestem w drodze do domu!” – napisała w mediach społecznościowych Thunberg.

Wpis szybko zyskał przychylność jej sympatyków, do czasu, aż głosu nie zabrały niemieckie koleje Deutsche Bahn. W pierwszej części wpisu przewoźnik wyraził wdzięczność za wybranie ich oferty, jednak dalej nieco zdemaskował narrację aktywistki.

Byłoby miło, gdybyś także dodała informację o tym, jak przyjaźnie i kompetentnie byłaś obsługiwana przez nasz zespół przy twoim miejscu w pierwszej klasie” – czytamy w odpowiedzi.

Thunberg szybko uporała się z kryzysową sytuacją. W odpowiedzi na apel przewoźnika przyznała, że niecałą podróż odbyła na podłodze pociągu.

Nasz pociąg z Bazylei został wyłączony z ruchu. Usiedliśmy na podłodze w dwóch różnych pociągach. Po Getyndze dostałam miejsce. To oczywiście nie jest problem i nigdy nie powiedziałem, że jest. Przepełnione pociągi to świetny znak, ponieważ oznacza, że popyt na pociągi jest wysoki!

- wybrnęła nastolatka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl