Kurator 128-latka od reprywatyzacji w SKW odpowiadał za… umowę z FSB. Bączek dziś w Wywiadzie z chuliganem

Piotr Bączek / arch.

  

Mecenas Zbigniew Lichocki, kurator rzekomo żyjącego 128-letniego Józefa Pawlaka, który miał ubiegać się o zwrot kamienicy na Pradze-Północ, pracował za rządów PO na wysokim stanowisku w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. Jak ujawnia Piotr Bączek, podlegało mu opiniowanie… umowy z rosyjską FSB. Sensacyjna rozmowa Piotra Lisiewicza z byłym szefem SKW za Antoniego Macierewicza dziś w „Wywiadzie z chuliganem” w Telewizji Republika o 22.15.

Piotr Bączek, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego rzadko udziela wywiadów, a chyba nigdy nie zdecydował się na rozmowę tak obszernie ujawniającą jego ogromną wiedzę na temat mechanizmów rządzących III RP. Poniżej kilka najciekawszych wątków, które poruszone zostaną w programie.

Dezinformacja – fundament III RP
Jak podkreśla Piotr Bączek, do najważniejszych elementów rosyjskiego i postkomunistycznego panowania nad III RP należą media i dezinformacja.

- Komunistyczne służby były szkolone nie tylko do zakładania podsłuchu, podglądu czy spisywania demonstrantów, ale także do operacji dezinformacyjnych, wywierania wpływu na opozycję, do przekształcania ruchu solidarnościowego, opozycyjnego, w opozycję konstruktywną.

Po Smoleńsku miał powstać nowy Układ Warszawski
W programie Bączek ujawni także informacje na temat tego, co działo się w wojskowych służbach po katastrofie smoleńskiej: - Reset w naszych stosunkach z Rosją, tuż po katastrofie smoleńskiej, którego częścią była umowa o współpracy z FSB, mógł doprowadzić Polskę do nowego Układu Warszawskiego.

Jak obalić demokratycznie wybrany rząd
Mowa będzie też o metodach służb specjalnych, służących obaleniu demokratycznie wybranego rządu. - Wystarczy grupa zdeterminowanych osób, która zostaje sfinansowana i nagłośniona. Trzeba zrobić jej dobrą międzynarodową legendę, najlepiej jeszcze zrobić z niej środowisko charytatywne – mówi Piotr Bączek.

Program Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” jest koprodukcją Radia Poznań i Telewizji Republika. W Radiu Poznań można wysłuchać do w soboty o 16.00. a telewizyjna premiera w Telewizji Republika w każdą niedzielę o 22.15. Archiwalne odcinki obejrzeć można na YouTube na kanale Radia Poznań.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szczyt G7 w klubie golfowym Trumpa? Prezydent USA zabrał głos w tej sprawie

Trump National Doral / By Cfmyers - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12454422

  

Prezydent USA Donald Trump poinformował w sobotę późnym wieczorem czasu lokalnego na Twitterze, że pod wpływem krytyki ze strony "szalonych Demokratów" rezygnuje z planu organizacji przyszłorocznego szczytu G-7 w swoim klubie golfowym w Miami na Florydzie.

"Z powodu zarówno mediów, jak i irracjonalnej wrogości szalonych Demokratów, nie będziemy już rozważać organizacji szczytu G-7 w 2020 roku w ośrodku Trump National Doral of Miami. Zaczniemy szukać innego miejsca, być może będzie to Camp David"

- napisał prezydent na Twitterze, reagując na krytykę.

Pełniący obowiązki szefa personelu Białego Domu Mick Mulvaney ogłosił w czwartek, że należący do Trumpa klub golfowy na Florydzie to "najlepszy obiekt na takie przedsięwzięcie." Podkreślił, że lokalizacja została wybrana po analizie dziesięciu miejsc w całym kraju i zapewnił, że prezydent Trump nie będzie czerpał żadnych profitów z tego tytułu.

Decyzja ta spotkała się jednak z ostrą krytyką ze strony Demokratów i niektórych mediów. Trumpowi zarzucono, że wykorzystuje prywatne nieruchomości w celach oficjalnych i tym samym czerpie z tego zyski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl