Co się dzieje z posłem Piętą? "Nie wchodzić z butami w życie rodziny"

Stanisław Pięta / fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

- Poseł Pięta i jego żona chcą, by ta rodzina przetrwała. Wspierają się nawzajem - powiedział dzisiaj europoseł Karol Karski, rzecznik dyscypliny partyjnej Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku czerwca tego roku "gwiazdą mediów" nagle stała się Izabela Pek, która twierdziła, że łączyły ją intymne relacje z posłem Stanisławem Piętą. W jej relacjach pojawiły się jednak nieścisłości, nie ukrywała też niechęci do polityka, który nie załatwił jej pracy na państwowej posadzie. I jej "rewelacje" mogły być swoistym rewanżem.

Poseł Pięta został jednak zawieszony w prawach członka partii. Minęły cztery miesiące...

CZYTAJ TAKŻE: Stanisław Pięta zawieszony w prawach członka PiS. Poseł będzie wycofany też z innych funkcji

Dziś - po raz pierwszy po tak długim czasie - eurodeputowany Karol Karski odniósł się do wydarzeń z czerwca.

Podkreślił, że wiele spraw przy "wzajemnych zaprzeczeniach" jest "trudnych do udowodnienia".

- Chodzi o to, by nie wchodzić z butami w życie rodziny. Żona [posła Pięty] stoi przy nim twardo i wspiera go w tej sytuacji

- powiedział Karski w programie "7x24" Katarzyny Gójskiej na antenie Telewizji Republika i Polskiego Radia 24.

- Mamy sytuację, w której mogło dojść do rozbicia rodziny pana posła. Poseł Pięta i jego żona chcą, by ta rodzina przetrwała. Wspierają się nawzajem

- dodał rzecznik dyscypliny partyjnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Polskie Radio 24, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjski samolot nad Koreą Płd.

Zdjęcie ilustracyjne / By Alex Beltyukov - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29M-2/2148601/L/, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21669743

  

Armia Korei Południowej oddała we wtorek dwa strzały ostrzegawcze po tym, jak w przestrzeń powietrzną tego kraju wleciał rosyjski samolot bojowy - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. To pierwszy taki incydent między Koreą Płd. a Rosją.

Resort w Seulu oświadczył, że najpierw w koreańskiej strefie identyfikacyjnej obrony powietrznej u wschodniego wybrzeża kraju znalazły się trzy samoloty rosyjskie, a także dwa chińskie. Następnie jedna z rosyjskich maszyn znalazła się w południowokoreańskiej strefie powietrznej, w wyniku czego armia Korei Płd., w ramach "zwykłej odpowiedzi", poderwała myśliwce i padł strzał ostrzegawczy.

Po około 20 minutach rosyjski samolot ponownie pojawił się w tym rejonie, co spowodowało oddanie drugiego strzału. Maszyna rosyjska ani razu nie odpowiedziała ogniem.

Według Seulu rosyjski samolot wleciał w przestrzeń Korei Płd. nad wyspami Dokdo, które są okupowane przez Koreą Płd., a wobec których roszczenia wysuwa także Japonia. Rosja nie jest stroną w tym sporze.

Nie jest jasne, czy fakt, że trzem samolotom rosyjskim towarzyszyły dwa chińskie, był zabiegiem celowym - zastrzegł pragnący zachować anonimowość przedstawiciel władz w Seulu.

Przed odbyciem wspólnych lotów chińskie maszyny wleciały w południowokoreańską strefę identyfikacyjną obrony powietrznej u południowo-zachodnich wybrzeży kraju. Podobne przypadki zdarzały się już w ostatnich latach - podkreślił ten urzędnik.

Sprawy nie skomentowały dotąd ani władze w Moskwie, ani w Pekinie. Ministerstwo obrony Korei Południowej zapowiedziało, że jeszcze we wtorek wezwie przedstawicieli ambasad obu krajów, aby złożyć formalny protest w związku z incydentem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl