Zrobili „szopkę” by ministrowie mogli latać na koszt BOR? Ujawniono kolejne nagranie

Sowa i Przyjaciele / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Pojawiły się kolejne nagrania z rozmów w restauracji Sowa i Przyjaciele - podaje portal TVP Info. Z rozmów ma wynikać, że w 2009 r. trzech ministrów dostało ochronę BOR, aby jeden z nich - Tomasz Arabski - mógł na koszt BOR latać do Gdańska.

Jak twierdzi portal TVP Info, ujawnione nagranie jest nową taśmą z tzw. afery podsłuchowej. Na nagraniu słychać rozmowę ówczesnego ministra transportu w rządzie PO-PSL Sławomira Nowaka. Wyjawia on swoim rozmówcom, że ówczesny minister administracji i cyfryzacji Michał Boni "cały czas" jeździ z ochroną BOR.

Jak pisze TVP Info, w 2009 r., podczas prac nad ustawą hazardową, ochronę BOR otrzymali: Boni (ówczesny przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów), wiceminister finansów Jacek Kapica oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasz Arabski.

Tak samo jak Boni, który jeździ z ochroną cały czas, ku*wa, no proszę was, no po co mu ten BOR? No tak, no bo on jeszcze z poprzedniej kadencji, jak była ta "hazardówka" i była ustawa hazardowa potem, tak? No, to oni tam, moim zdaniem, ściemniali

- ma stwierdzać na nagraniu Sławomir Nowak.

- No tak, bo robili taką atmosferę, że chcą nas wszystkich zabić, że tutaj naruszyli straszne ten... jeden czysty pic - dodaje.

Jak tłumaczy chodziło o to, żeby ówczesny szef KPRM Tomasz Arabski mógł latać do Gdańska za pieniądze BOR - a nie na koszt Kancelarii Premiera.

Bo nam Sejm płaci za przeloty, a "Arab" jeden biedny, musiał jeździć samochodem itd. A żeby nie narażać kancelarii na koszty, głupie zresztą, to wymyślili, że BOR będzie. Dostanie BOR, a żeby on nie jeden dostał BOR, to musi być szerzej

- mówi Nowak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Taśm Onetu ciąg dalszy. Dogadywał się z Rosją w sprawie gazociągu? „To jest profesjonalny zdrajca”

TVP Info przypomina, że w 2009 r. ówczesny rzecznik rządu Paweł Graś tłumaczył w RMF FM, że Arabski i dwaj pozostali ministrowie "w najbliższych tygodniach będą się zajmować" ustawą hazardową. - To rynek często z pogranicza świata legalnego i półlegalnego albo wręcz nielegalnego. No i niestety należy się spodziewać, że ten świat będzie się przed tymi zmianami bronić – mówił wówczas Graś, dodając, że "służby generalnie w sprawach przydzielania ochrony nie informują o przesłankach i o podstawach, ale bez podstaw i bez przesłanek ochrony nikomu się nie przydziela".

Ujawnione w 2014 roku w tygodniku "Wprost" taśmy wywołały kryzys w rządzie Donalda Tuska. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w warszawskich restauracjach (m.in. Sowa i Przyjaciele) osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były partner biznesowy Poroszenki zatrzymany

Siedziba NABU / Автор: Mr.Rosewater - Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56810094

  

Na Ukrainie zatrzymano dzisiaj byłego zastępcę sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ołeha Hładkowskiego, który w przeszłości był partnerem biznesowym poprzedniego prezydenta kraju Petra Poroszenki.

Hładkowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) przy próbie opuszczenia Ukrainy na jednym z kijowskich lotnisk - podały media z powołaniem na źródła.

Informację tę potwierdziło następnie samo NABU; jego biuro prasowe poinformowało, iż Hładkowskiego zatrzymano w związku z podejrzeniem o nadużycie stanowiska służbowego.

Hładkowski był bohaterem skandalu korupcyjnego, który wybuchł na Ukrainie w trakcie kampanii przed wiosennymi wyborami prezydenckimi, w których Poroszenko ubiegał się o reelekcję.

Sprawa związana była z przemytem części zamiennych do sprzętu wojskowego z Rosji oraz ich sprzedaży po zawyżonych cenach państwowemu koncernowi zbrojeniowemu Ukroboronprom. Według mediów w aferę zamieszany był m.in. Hładkowski, który w tym czasie był zastępcą sekretarza RBNiO. W wyniku skandalu Hładkowski stracił to stanowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl