Polacy: duma i szczęście

  

Najszczęśliwsza nacja na świecie to mieszkańcy Bhutanu. A my? Wskaźnik tzw. nastrojów konsumenckich jest znakomity: Polacy wierzą w pomyślne zarówno dla nich, jak i dla całego kraju perspektywy gospodarcze.

Jednak nie samym chlebem żyje człowiek: według badań Polacy są dumni z tego, że są Polakami. Jesteśmy dumni, że mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie, a jednocześnie najwyższy wskaźnik wzrostu gospodarczego. Bardzo wielu Polaków − w kraju i poza nim – jest dumnych z prowadzenia przez nasz rząd suwerennej polityki zagranicznej, godnej piątego kraju UE i największego państwa „nowej Unii” oraz naszego regionu Europy. Z tego, że to Polska, a nie Niemcy i Wielka Brytania, jak przez lata, jest głównym partnerem politycznym USA na kontynencie. Z tego, że nie daliśmy Brukseli narzucić sobie 12 tys. imigrantów spoza Europy, głównie muzułmanów (których po akcji łączenia rodzin byłoby kilkadziesiąt tysięcy). Z tego, że nie ma u nas zamachów terrorystycznych, konfliktów międzyreligijnych, gett imigranckich, a poprawność polityczna nie urosła jeszcze do rangi bezalternatywnego nakazu. Właśnie to są powody do zazdrości dla wielu mieszkańców Europy Zachodniej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts