Wyborcza nie chce przekopu Mierzei Wiślanej, bo..? Tak wygląda "mądrość etapu"

Kiedy Prawo i Sprawiedliwość dochodziło do władzy, środowiska związane z Gazetą Wyborczą alarmowały, że z pewnością czeka nas wkrótce wojna z Rosją, którą wywołają "prawicowi rusofobi". Kolejnym etapem narracji Gazety z Czerskiej było lansowanie tezy o rzekomym działaniu PiS-u na korzyść Moskwy. Obecnie "mądrość etapu" dziennikarzy Michnika uległa ponownej korekcie. Postanowili przypuścić atak na projekt przekopu Mierzei Wiślanej, który oprócz korzyści gospodarczych dla regionu przyniesie również możliwość suwerennego dostępu do portu w Elblągu. Wicenaczelny GW zapytał na Twitterze - "Po co nam przekop Mierzei Wiślanej?". Nie sposób nie skojarzyć pytania redaktora z przemyśleniami Rafała Trzaskowskiego, który w podobnym tonie wypowiadał się o budowie Centralnego Portu komunikacyjnego, argumentując, że "przecież będziemy mieli lotnisko w Berlinie".

Adam Michnik; Jaroslaw Kurski.
Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wicenaczelny gazety z Czerskiej bardzo aktywnie "walczy o demokracje w Polsce" na arenie międzynarodowej. Trzy tygodnie temu wybrał się do Francji, gdzie brał udział w konferencji poświęconej „nieliberalnym demokracjom”. Oczywiście mówił, że polityka rządów PiS jest zagrożeniem dla Europy i narzekał na polską politykę historyczną.

Polska zeszła z demokratycznej ścieżki, a nacjonalistyczny rząd w Polsce zagraża projektowi europejskiemu

– powiedział we francuskim parlamencie Kurski.

Środowisko Gazety Wyborczej nie ukrywa niechęci do obecnych polskich władz, ale wydawałoby się, że są jakieś granice politycznego zacietrzewienia, np. kiedy chodzi o interes ekonomiczny i suwerenność naszego kraju. Okazuje się, że dla dziennikarzy z Czerskiej takie granice nie istnieją. 

Gazeta Michnika postanowiła uderzyć w strategiczny dla regionu, ale także całej Polski projekt przekopu Mierzei Wiślanej, publikując krytyczny artykuł na ten temat. Zareklamował go na Twitterze zastępca redaktora naczelnego, Jarosław Kurski.

Po co nam przekop Mierzei Wiślanej? Kontenerowce nie przypłyną, bo się nie opłaci. Okręty wojenne nie przypłyną, bo za płytko. Rybacy nie przypłyną, bo już nie będzie ryb. Co przypłynie? Może jachty. Ale głównie głosy dla PiS

- napisał zastępca Adama Michnika, reklamując artykuł opublikowany na wyborcza.pl

Nie sposób nie skojarzyć pytania pana redaktora z przemyśleniami Rafała Trzaskowskiego, który w podobnym tonie wypowiadał się o budowie Centralnego Portu komunikacyjnego, argumentując, że "będziemy mieli lotnisko w Berlinie"

Tekst Kurskiego celnie skomentowała Krystyna Pawłowicz.

Kolejne komentarze też nie pozostawiły "suchej nitki" na kuriozalnym tekście zastępcy Michnika.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Gazeta Wyborcza #przekop Mierzei Wiślanej #Jarosław Kurski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo