Dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał we czwartek przed godziną 19 zgłoszenie, że w miejscowości Moskorzew na drodze K-78 został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Jak się okazało, osoby jadące za oplem zauważyły, że pojazd ten porusza się całą szerokością jezdni. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy postanowili go zatrzymać i odebrać mu kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Pasażerka volkswagena wezwała patrol policji, a w tym czasie kierujący i pasażer opla oddalili się z pojazdu. Dzięki natychmiastowej interwencji policjantów kierowca opla został zatrzymany. Okazało się, że ujęty 43-latek to mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego, który w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Dzięki godnej postawie obywatelskiej 43-latek nie uniknie odpowiedzialności, a co najważniejsze na drodze nie doszło do tragedii, którą mógł spowodować nietrzeźwy kierowca.

Policja apeluje o trzeźwość podczas z korzystania z dróg.

- Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, nietrzeźwość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Nie czekajmy na tragiczne przykłady, wspólnie twórzmy bezpieczne drogi! - zaznaczają funkcjonariusze.