Poznań na... skarpetkach

poznańskie koziołki / pixabay.com/BadziolTV

  

Era breloczków i długopisów z logo miasta już się skończyła – podkreślają specjaliści od promocji. Poznańskie symbole, jak koziołki i rogale świętomarcińskie można już nie tylko znaleźć na kultowych skarpetkach. Od soboty Poznań stał się także planszą do gry, w której można kupić np. ratusz.

Pierwsze skarpetki z poznańskimi koziołkami pojawiły się na początku roku. Od tego czasu dodano także wzory z ratuszem, a od tego tygodnia dostępny jest już najnowszy model – z tradycyjnymi rogalami świętomarcińskimi.

- Trzeba pamiętać, że gadżety to tak naprawdę pewien nośnik informacji o mieście. Nośnik, który ma zapraszać, ma być może sprzedawać też jakieś informacje, ma promować atrakcje turystyczne, czy zwyczaje. Faktycznie obecnie same długopisy, czy breloczki trudno żeby w jakiś specjalny sposób informowały o tym, co ciekawego w Poznaniu można zobaczyć – podkreślił prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) Jan Mazurczak.

Jak mówił, podstawowym zadaniem wszystkich pamiątek, czy gadżetów jest to, by obdarować nimi kogoś innego.

- Z jednej strony ważne jest, aby były one funkcjonalne i pożądane, żeby każdy nawet w Japonii, Nowej Zelandii, Kanadzie, czy Ameryce Południowej wiedział jak taki gadżet, czy pamiątkę wykorzystać - w tym kontekście skarpetki wydają się wręcz idealnie – powiedział Mazurczak.

Podkreślił, że pierwsza edycja skarpetek z poznańskimi koziołkami wyprzedawała się za każdym razem praktycznie w kilka dni. Zdjęcia ze skarpetkami w koziołki, czy ratusze, publikowali także w mediach społecznościowych miejscy urzędnicy, włącznie z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

- Obserwujemy różnego rodzaju rzeczy, które ludzie lubią kupować. Skarpetki od dobrych kilku lat zyskują nowy wymiar. Stały się takim elementem ubioru, dzięki któremu można się odróżnić od innych, szczególnie jeżeli chodzi o męską garderobę. Pamiętajmy też, że w swoich strojach lubimy podkreślać swoją indywidualność, ale też lubimy pokazywać skąd jesteśmy – powiedział Mazurczak.

W Poznaniu odbyła się dziś także premiera gry planszowej „Monopoly”. Na polach znalazły się symbole miasta jak Ratusz, Zamek Cesarski, Ostrów Tumski, Nowe Zoo, czy Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Mazurczak podkreślił, że „gra planszowa także jest świetnym pomysłem w promocji miasta, ponieważ możemy ją zawieść wszędzie, obdarować każdego i każdy chętnie zagra przynajmniej jedną partyjkę. A już ta jedna partia pozwoli na poznanie i nauczenie się tego, co w Poznaniu warto zobaczyć i odwiedzić”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sieć punktów pomocy dla ofiar przestępstw

/ Anemone 123

  

Dzięki dotacjom z Funduszu Sprawiedliwości ruszyła budowa ogólnopolskiej sieci ośrodków i punktów pomocy pokrzywdzonym przestępstwem, gdzie skuteczne i szybkie wsparcie otrzymają tysiące ofiar przemocy, szczególnie kobiety i dzieci. Zostaną także uruchomione ośrodki rehabilitacji dla ofiar ciężkich wypadków i telefoniczna Linia Pomocy Pokrzywdzonym – poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości rozstrzygnięta już została duża część konkursów na prowadzenie ośrodków i punktów pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, dzięki czemu 35 ośrodków okręgowych, wraz z przypisanymi do nich 187 punktami lokalnymi, już działa. Rozstrzygnięty został również konkurs na placówkę rehabilitacji, w którym zwyciężył projekt „Klinika Budzik dla dorosłych” fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W ramach tego konkursu środki na rehabilitację leczniczą świadczoną dla ofiar przestępstw otrzymała też fundacja „Subvenio”.

Co roku w Polsce około 200 tys. osób pada ofiarą różnego rodzaju przestępstw – znęcania się fizycznego i psychicznego, przemocy domowej, oszustw, włamań, kradzieży, wypadków drogowych, pobić, gróźb czy uchylania się od alimentów. Znaczna część poszkodowanych to kobiety i dzieci. Państwo ma obowiązek niesienia pomocy takim osobom. Obowiązek ten realizuje Fundusz Sprawiedliwości, do którego wpływają pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw. Spełnia on bardzo ważne zadanie, bo większość ofiar przestępstw całymi latami odczuwa skutki pokrzywdzenia i wymaga kompleksowej pomocy.

Ofiary przemocy, zwłaszcza kobiety i dzieci, skorzystają nie tylko z porad prawników czy psychologów, ale otrzymają pomoc dostosowaną do konkretnych potrzeb. Będzie to między innymi pokrywanie kosztów leczenia i rehabilitacji, leków nierefundowanych i wyrobów medycznych, szkoleń czy kursów zawodowych. Przewidziane zostało również np. finansowanie dostosowania mieszkania do potrzeb osoby pokrzywdzonej, która w wyniku przestępstwa utraciła sprawność fizyczną.

Program Pomocy Osobom Pokrzywdzonym zakłada utworzenie ogólnopolskiej sieci pomocy składającej się z ośrodków okręgowych i punktów lokalnych. Będę tak rozmieszczone, by na „mapie pomocy” nie było już białych plam. W każdym z punktów i ośrodków osoba pokrzywdzona i jej najbliżsi będą mogli uzyskać pomoc psychologiczną, prawną i materialną.

Rozstrzygnięty został również konkurs na prowadzenie ogólnokrajowej telefonicznej „Linii Pomocy Pokrzywdzonym”, która zacznie działać w najbliższych dniach. Dzięki niej będzie można anonimowo uzyskać informację o możliwości pomocy, także umówić się na spotkanie w dowolnym punkcie pomocy na terenie całej Polski. Linia da też możliwość uzyskania szybkiej porady psychologicznej i prawnej. Do kontaktu posłuży również specjalny adres e-mail. To znaczne ułatwienie dla osób poszukujących pomocy. Obecnie funkcjonują bowiem różnego rodzaju linie telefoniczne, ale nie mają one charakteru ogólnokrajowego i kompleksowego oraz nie umożliwiają skierowania do dowolnego ośrodka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl