Podziękowanie za skuteczne działania

Podziękowania dla funkcjonariuszy / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

W budynku Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyło się spotkanie z Komendantem nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem. Szef Świętokrzyskiej Policji podziękował za bardzo dobre, a co najważniejsze skuteczne działania funkcjonariuszy podczas zabezpieczenia ostatniego meczu o Puchar Polski w Sandomierzu.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach spotkał się dzisiaj z policjantami garnizonu świętokrzyskiego, którzy zostali wyróżnieni w związku z działaniami podczas ostatniego meczu piłki nożnej o Puchar Polski, który rozgrywany był w Sandomierzu. Podczas wizyty nadinsp. Dariusz Augustyniak podziękował funkcjonariuszom za bardzo dobre, a przede wszystkim skuteczne działania w stosunku do pseudokibiców, którzy w trakcie środowego spotkania drużyn z Kielc i Sandomierza wtargnęli na murawę boiska, efektem czego mecz został przerwany. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, po kilkunastu minutach mecz został wznowiony, a 22 pseudokibiców zatrzymanych. Z ust Szefa świętokrzyskiej Policji padło wiele słów uznania, które również przekazał Komendant Główny Policji insp.gen. Jarosław Szymczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pseudokibice zatrzymani. Wtargnęli na boisko podczas meczu

Świętokrzyscy policjanci przygotowani są do działań, które szybko i skutecznie przywracają porządek publiczny podczas trwania m.in. meczów piłki nożnej. W środowym zabezpieczeniu udział wzięło ponad 200 policjantów z garnizonu świętokrzyskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski tankowiec przejęty przez Iran. W mediach podano, co dzieje się z załogą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/cc0/Raw2Jpeg

  

W piątek irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła brytyjski tankowiec Stena Impero, na którym znajdowało się 23 członków załogi. Powodem przejęcia, który podaje Teheran, jest "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Dzisiaj szef regionalnych władz portowych poinformował, że cała załoga jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

W piątek tankowiec Stena Impero został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną w trakcie przeprawy przez cieśninę Ormuz z powodu - jak wyjaśnia Teheran - "nieprzestrzegania międzynarodowego prawa morza". Według właściciela tankowca jednostka płynęła, "ściśle przestrzegając zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

Stena Impero płynęła do Arabii Saudyjskiej. Strona irańska uważa, że w piątek doszło do kolizji między tą jednostką a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował.

Dzisiaj szef irańskich regionalnych władz portowych Allahmorad Afifipur w państwowej TV poinformował, że cała 23-osobowa załoga przejętego tankowca jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

- Wszyscy 23 członkowie załogi przebywający na statku w porcie Bandar Abbas są bezpieczni i w dobrym zdrowiu

 - oznajmił Afifipur.

Wielka Brytania potępiła przejęcie tankowca w Zatoce Perskiej przez Iran jako "wrogi akt", odrzucając wyjaśnienia Teheranu, że jednostka została przez irańską Gwardię Rewolucyjną odprowadzona do portu w Bandar Abbas i będzie objęta śledztwem po kolizji z łodzią rybacką.

Wśród załogi jest 18 obywateli Indii i trzech Rosjan; pochodzenie pozostałych dwóch członków załogi nie jest znane.

Polski MSZ wezwał Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl