Poznań Główny zamieni się w hotel?

Stary i nowy budynek dworca / StasiÓ Stachów [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

  

Zarząd PKP podjął decyzję , że w budynku starego dworca Poznań Główny powstanie hotel i biurowiec. - Nie znaczy to, że nie odzyska on swojej dawnej funkcji, bowiem również takie plany ma spółka. Inwestycją będzie się zajmowała ta sama firma, która ma zbudować nowy dworzec - podaje gloswielkopolski.pl.

O swojej decyzji PKP S.A. poinformowało w oświadczeniu.

Zarząd PKP S.A. podjął decyzję o wyrażeniu zgody kierunkowej na realizację projektu deweloperskiego o funkcji hotelowo-biurowej na nieruchomości zlokalizowanej w Poznaniu przy ulicy Dworcowej 1 - napisano na stronie internetowej spółki.

Wyborem partnera do inwestycji ma się zająć firma Xcity Investment, która będzie odpowiadać za przebudowę dworca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: gloswielkopolski.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zginęło 33 tureckich żołnierzy

/ https://www.youtube.com/watch?v=ZX4_Efkxsl0

  

- Do 33 wzrosła liczba tureckich żołnierzy zabitych we wczorajszych nalotach syryjskich sił rządowych w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - poinformowały władze w Ankarze.

To największa liczba ofiar śmiertelnych po stronie tureckiej w ciągu jednego dnia, od zaangażowania się Ankary w konflikt w Syrii w 2016 roku.

Agencja AP pisze o poważnej eskalacji trwającego od początku lutego bezpośredniego konfliktu między siłami tureckimi a wspieranymi przez Rosję oddziałami lojalnymi wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Wcześniejszy bilans mówił o 29 ofiarach wśród tureckich żołnierzy.

Rhami Dogan, gubernator położonej na południu Turcji prowincji Hatay, graniczącej z syryjskim Idlibem, poinformował, że w ataku rannych zostało 32 żołnierzy, którzy są obecnie leczeni w szpitalach.

Od początku lutego w Idlibie śmierć poniosło 54 tureckich żołnierzy, licząc razem z ofiarami czwartkowego ataku.

Wkrótce po nalocie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał do natychmiastowego zawieszenia broni i wyraził poważne zaniepokojenie zagrożeniem dla ludności cywilnej, wynikającym z eskalacji działań wojskowych

- przekazał jego rzecznik Stephane Dujarric

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts