Lekarz pogotowia stanie przed sądem

Prokuratura Rejonowa w Sejnach (Podlaskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu lekarzowi Pogotowia Ratunkowego w Sejnach, któremu zarzuca dwukrotne nieudzielenie pomocy pacjentowi i narażenie go na utratę życia.

Lekarz pogotowia po raz drugi oskarżony o nieudzielenie pomocy pacjentowi
DarkoStojanovic CC0

Jak poinformował prokurator rejonowy w Sejnach Rafał Haraburda, prokuratura przedstawiła lekarzowi Andrzejowi B. dwa identyczne zarzuty. Nieumyślnego narażenia chorego na utratę zdrowia i życia.

Lekarz we wrześniu 2017 roku miał zignorować dolegliwości pacjenta chorego na układ krążenia, nie przyjął go na pogotowiu i nie wykonał odpowiednich badań.

Drugi raz w listopadzie 2017 roku, lekarz przyjechał do tego samego chorego na wezwanie. Tam również nie zbadał mężczyzny i nie zabrał go na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Sejn.

Po przeprowadzeniu śledztwa prokuratura zdecydowała oskarżyć lekarza o nieumyślne nieudzielenie pomocy pacjentowi i narażenie go na utratę życia, za co grozi do roku więzienia.

Wcześniej prokuratura zastosowała wobec lekarza środek zapobiegawczy w postaci zakazu wykonywania zawodu. Andrzej B. złożył zażalenie na to postanowienie, ale w sierpniu sąd utrzymał decyzję prokuratury.

11 października lekarz stanie przed sądem w innej sprawie. Andrzej B. jest w niej oskarżony także o dwukrotne nieudzielenie pomocy pacjentowi i narażenie go na utratę życia. Pacjent ten po kilku miesiącach zmarł.

W grudniu ubiegłego roku 64-letni mieszkaniec Sejn upadł ze schodów i stracił przytomność. Wezwany do pacjenta lekarz mimo wskazań medycznych odmówił przyjęcia go do szpitala. Następnego dnia pacjent został przywieziony na izbę przyjęć, ale lekarz znów mu nie pomógł i odesłał do domu. Chory trzeciego dnia ponownie trafił na izbę przyjęć. W stanie ciężkim przeniesiono go na oddział intensywnej terapii. Pod koniec marca tego roku zmarł.

Lekarz nie pracuje już w sejneńskim pogotowiu.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogotowie #sąd #lekarz #Sejn

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo