Macron robił sobie zdjęcia z półnagimi... gangsterami? Nowe kompromitujące fakty

Emmanuel Macron / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Kilka dni temu zdjęcia Emmanuela Macrona z wizyty na wyspie Sint Maarten wywołały ogromny skandal. Prezydent Francji pozował na nich z półnagimi mężczyznami - jeden z nich pokazywał w tym czasie środkowy palec. Jak podaje "Le Parisien" przeszłość mężczyzny jest równie kompromitująca, co postawa na zdjęciu.

To już kolejny skandal z udziałem francuskiego prezydenta. Kilka dni temu świat obiegły zdjęcia Emmanuela Macrona z wizyty na wyspie Sint Maarten którą rok temu nawiedził huragan. Opinia publiczna była w szoku, gdy światło dzienne ujrzała footografia, na której prezydent Macron pozuje z półnagimi, młodymi mężczyznami. Jeden z nich pokazywał... środkowy palec.

Za swoje zamiłowanie do zdjęć Macron może słono zapłacić. "Le Parisien" ujawnił kolejne kompromitujące fakty o mężczyźnie z fotografii.

Dziennikarze dotarli do "bohatera" zdjęć - Reaulfa Fleminga, który jak się okazuje, miał w przeszłości problemy z prawem. W 2015 roku - miał wtedy 18 lat - został aresztowany za napad. Skazano go na 5 lat więzienia.

Jeszcze bardziej interesujące są nieoficjalne doniesienia mediów o rzekomych powiązaniach mężczyznyz liderem gangu kontrolującego rynek handlu kokainą w Gujanie.

Macron postanowił zabrać głos w sprawie zdjęć. Prezydent Francji przekonuje, że "kocha każde dziecko Republiki" bez względu na to, jak lekkomyślne potrafi być.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wprost.pl, Le Parisien, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PiS: To ratunek dla maturzystów!

/ Engin Akyurt

  

Nowelizacja prawa oświatowego to kwestia ratowania maturzystów; zawieszenie strajku nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie tu złej woli, ale trzeba się zabezpieczyć - mówili w czwartek podczas debaty senatorowie PiS.

Senat w czwartek wieczorem zajmuje się uchwaloną po południu przez Sejm dotyczącą matur nowelizacją prawa oświatowego. Zgodnie z nią, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadzi klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący.

Tuż przed północą senatorowie zakończyli debatę nad tym punktem. Ok. godz. 0.30 planowane są głosowania.

Konstanty Radziwiłł (PiS) mówił podczas debaty, że przyjęcie nowelizacji "jest po prostu kwestią ratowania tych dzieciaków". "Musimy to zrobić w bardzo prosty sposób. Zawieszenie strajku przez nauczycieli pozwala mieć nadzieję, że nie będzie złej woli, ale żeby się zabezpieczyć, trzeba tę ustawę poprzeć" - mówił.

Inny z senatorów PiS, Robert Gaweł podkreślał, że szkoła nie powinna być miejscem konfrontacji politycznej. Jak ocenił, strajk nauczycieli pokazał, że jest inaczej. Przekonywał, że obecnie potrzebna jest poprawa jakości nauczycieli i ich pracy, a nie angażowanie sprawy edukacji w politykę. "Proszę z tej trybuny, byśmy trochę się opamiętali w tej polityce" - mówił.

Aleksander Bobko ocenił, że nowelizacja "jest dość smutna, podobnie jak to, co się dzieje wokół edukacji". Wyraził nadzieję, że matury odbędą się w sposób normalny, jak ocenił, "potrzebny jest element spokoju", a ustawa ma go zapewnić. Senator mówił, że tryb pracy nad nowelizacją go smuci, ale - jak przekonywał - "smutniejszy jest stan edukacji, wciągniętej do polityki, która jest bezwzględna". Zdaniem senatora, odpowiedzialność za to ponosi w dużej mierze opozycja. "To jest fatalne, to jest okropne" - ocenił Bobko.

Według niego reforma edukacji, przeprowadzona przez PiS "była próbą, może niezbyt udaną, ale uczciwą w zamiarach i w intencjach, wyciągnięcia polskiej szkoły z zapaści". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl