Wycieczka? Tylko z noclegiem!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Hermann

  

Liczba turystów w Polsce, którzy od stycznia do końca czerwca tego roku skorzystali z noclegów, wzrosła o 6,3 proc., do 15,1 mln z 14,2 mln rok wcześniej w tym samym okresie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Jak poinformował urząd, wyniki badania wykorzystania bazy noclegowej w pierwszym półroczu 2018 r., wskazują, że udział turystów zagranicznych w wykorzystaniu z turystycznych obiektów noclegowych wyniósł 20,7 proc. Było ich łącznie 3,1 mln.

Zdecydowana większość turystów, bo 77,6 proc. nocowała w obiektach hotelowych (11,7 mln osób), podczas gdy w pozostałych obiektach – np. w domach wycieczkowych, schroniskach, kempingach – 3,4 mln, czyli 22,4 proc. ogółu.

Największy wzrost liczby turystów korzystających z noclegów w pierwszym półroczu 2018 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowano na polach biwakowych (o 65,1 proc.), kempingach (o 23,5 proc.) i domach wycieczkowych (o 15,5 proc.). Z kolei największy spadek dotyczył liczby turystów korzystających z noclegów w ośrodkach kolonijnych (o 13,5 proc.) i schroniskach młodzieżowych (o 12,7 proc.).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Powiadom policję

/ kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

  

Bydgoscy policjanci proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny w związku z przestępstwem dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec kobiety. Do sytuacji doszło 8 maja przy ulicy Nadrzecznej w Bydgoszczy.

Kryminalni z bydgoskiego Błonia prowadzą śledztwo w sprawie dopuszczenia się innej czynności seksualnej. Zdarzenie miało miejsce 8 maja 2019 roku przed godziną 17:00 w Bydgoszczy przy ulicy Nadrzecznej 3 na wysokości wejścia na teren ROD „Związkowiec”. Sprawca w wieku około 20 lat podbiegł do pokrzywdzonej kobiety i dopuścił się innej czynności seksualnej.

Policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. Informację można przekazać pod numerem telefonu 52-588-13-76, a także całodobowo pod numerami 52-588-13-59 lub 112.

(fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

(fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl