„Gdy Europa upada niszczona przez polityczną poprawność i gender z jednej, a islamskie hordy z drugiej strony, powstał plan wywołania buntu Polaków przeciwko księżom. Taki plan mógł rodzić się tylko w głowach wrogów Polski, podobnie jak wszystkie poprzednie próby zniszczenia polskiego Kościoła instytucjonalnego. A zaakceptowany może zostać przez skończonych idiotów podcinających gałąź, na której siedzą” – pisze w najnowszym numerze tygodnika Gazeta Polska Piotr Lisiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mocna okładka „Gazety Polskiej” niszczy kampanię przeciw księżom! Gazeta.pl i „Fakt” oburzone

Wczoraj sejm przyjął projekt ustawy mówiący o upamiętnieniu Duchownych Niezłomnych. Za przyjęciem ustawy - której projekt zgłosiło PiS - głosowało 356 posłów, przeciw było 39, a 21 posłów wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm przyjął cztery poprawki, autorstwa PSL-UED, polegające na zastąpieniu w tytule i treści ustawy wyrazów "Kapłanów Niezłomnych" - jak było w projekcie - słowami "Duchownych Niezłomnych".

Według projektodawców ustawy, ustanowienie 19 października Narodowym Dniem Pamięci Duchownych Niezłomnych "jest wyrazem hołdu" dla duchownych, którzy swoją postawą "dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej".

Tego dla Magdaleny Środy było już najwyraźniej za dużo. W emocjonalnym wpisie na Facebooku zwyzywała Platformę, nazywając ugrupowanie kierowane przez Grzegorza Schetynę „idiotyczną partią”.

Dziewczyny i chłopaki z PO wycofajcie się z polityki! Jesteście budowniczymi fundamentalizmu religijnego w naszym państwie

– pisze „profesora”, która zawiodła się na opozycji.

Przywołując ks. Jerzego Popiełuszkę Magdalena Środa ewidentnie nawiązuje do niedawnej okładki tygodnika "Gazeta Polska", na której zostali przedstawieni wielcy polscy duchowni - św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. ks. Jerzy Popiełuszko i kard. Stefan Wyszyński.

Okładka ta - stała się tematem wielu maili i telefonów od czytelników "GP" i portalu niezalezna.pl. W odpowiedzi na te prośby - redakcja "Gazety Polskiej" przygotowała niespodziankę!

W aktualnym numerze tygodnika "Gazeta Polska", (dostępnym od 3 października) - prezent – PLAKAT.