Moja córka uczęszczała do szkoły im. Jana Pawła II. Chodziłam z nią na zbiórki w dniu papieskim organizowane dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pamiętam też tysiące lampek i tłumy ludzi przy al. Jana Pawła II w Warszawie, gdy nasz papież umierał. Bardzo chciałam zorganizować taki koncert. Dla upamiętnienia tej niezwykłej postaci, ale też z wdzięczności. To, kim dziś jesteśmy i jakie mamy miejsce w Europie, to zasługa świętego Polaka

– mówi „Codziennej” Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

Na scenie pojawią się też Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Cappella Gedanensis.

Takie koncerty są potrzebne młodemu pokoleniu, by pamiętali o Ojcu Świętym

– dodaje diwa.

To ona zachęciła do współpracy Placido Domingo Jr.

Zgodził się od razu, a wybór nie był przypadkowy

– mówi Węgorzewska-Whiskerd.

Placido Domingo wraz z synem Placido Domingo Jr ma bowiem w swoim dorobku płytę „Amore infinito”, a na niej muzykę ze słowami papieża Polaka – jego poezję religijną, ale także wiersze o miłości i życiu codziennym. Podczas uroczystości zostanie odśpiewany hymn papieski „Santo subito” przygotowany z okazji wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze oraz hymn specjalnie napisany z okazji jubileuszu. Do słów Krzysztofa Cezarego Buszmana muzykę skomponował Bogdan Kierejsza. Zgromadzeni w bazylice wierni otrzymają śpiewniki, dzięki którym będą mogli śpiewać wspólnie z artystami.

Koncert  będzie retransmitowany przez TVP Polonia tego samego dnia o godz. 21.40. Wstęp na koncert w Gdańsku jest bezpłatny.

NIE PRZEGAP: Do najbliższego numeru tygodnika „Gazeta Polska” będzie dołączona płyta z hymnem papieskim.