60-latek groził nożem w tramwaju

Zdjęcie ilustracyjne / By Jakub Murat (Muri) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=43800225

  

Szybko i skutecznie zadziałali wrocławscy policjanci, którzy bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali agresywnego mężczyznę. Miał on w tramwaju wymachiwać nożem oraz grozić innym pasażerom. Podejrzany już usłyszał zarzuty w tej sprawie, a za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności - informuje wrocławska policja.

Do zdarzenia doszło w okolicach Dworca Nadodrze. Do jadącego tramwajem 20-latka podszedł inny mężczyzna i zaczął wymachiwać w jego kierunku nożem oraz grozić mu pozbawieniem życia.

- Młody człowiek, zaniepokojony zachowaniem mężczyzny, zadzwonił po policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dokładnie sprawdzili rejon, w którym agresywny mężczyzna miał wysiąść z tramwaju. Na jednej z pobliskich ulic zauważyli osobę, która trzymała w ręku nóż

- informuje st. sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu.

Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę, jednak ten nie reagował na wezwania, aby odłożył niebezpieczny przedmiot. Na widok interweniujących policjantów zaczął wymachiwać nożem w ich stronę.

- Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i skutecznie. Szybko obezwładnili napastnika oraz odebrali mu nóż

- dodaje Rajski.

Zatrzymanym okazał się 60-letni mieszkaniec Wrocławia. W momencie, gdy funkcjonariusze prowadzili zatrzymanego do radiowozu podszedł do policjantów kolejny świadek i oświadczył, że zatrzymany przed chwilą groził mu pozbawieniem życia i wymachiwał nożem.

60-latek usłyszał już dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus już na Litwie

/ pixabay.com

  

Litewskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19, który od grudnia spowodował 3 tys. zgonów na całym świecie, z czego 2788 w samych Chinach. Liczba zakażeń na świecie przekracza 80 tys.

Obecność wirusa potwierdzono u kobiety, która 24 lutego wróciła do Wilna z Werony we Włoszech, gdzie znajduje się największe w Europie ognisko zakażeń i gdzie z powodu choroby wywołanej nowym koronawirusem zmarło już 17 osób.

Nadzieje, że uda się zlokalizować epidemię, nie pozwalając jej na rozszerzenie się poza terytorium Chin, okazały się płonne

- napisała w komentarzu agencja Reutera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts