Będą środki na rehabilitację

/ pixabay.com/CC0/stux

  

Samorząd woj. lubuskiego przeznaczył prawie 8,5 mln zł na rehabilitację medyczną osób cierpiących na schorzenia ruchu i obwodowego układu nerwowego. Będą mogli z niej skorzystać Lubuszanie pracujący i powracający po chorobie do pracy – poinformował dziś Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

Dofinansowanie na ten cel trafi do pięciu placówek medycznych, które wyłoniono w konkursie. Pieniądze na ten cel pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

- Od lat inwestowaliśmy głównie w profilaktykę, jednak schorzenia narządów ruchu coraz częściej wykluczają Lubuszan z rynku pracy. Stąd pomysł na kolejny program związany z rehabilitacją. Program będzie doskonałym uzupełnieniem świadczeń finansowanych ze środków publicznych

 – powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że w zakwalifikowanych do programu placówkach medycznych Lubuszanie będą mogli skorzystać z serii zabiegów rehabilitacyjnych w krótszym czasie.

Dofinansowanie otrzymają: Szpital w Słubicach, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze, Szpital w Gorzowie, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Nowej Soli i Powiatowy Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy w Przełazach.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze otrzyma ponad 1,1 mln zł, a gorzowski szpital 3,7 mln zł. Uczestnicy programu będą mogli skorzystać tam z cyklu zajęć i konsultacji, których koszt w przeliczeniu na jednego pacjenta wyniesie niemal 900 zł.

Jak wskazują władze regionu, głównym celem programu jest przywrócenie osobom ze schorzeniami układu ruchu i obwodowego układu nerwowego sprawności fizycznej, która umożliwi im dalszą aktywność zawodową, co w świetle prognozowanego procesu starzenia się społeczeństwa jest niezwykle istotne także dla rynku pracy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzeszów: warsztaty kreatywnego myślenia

/ qimono

  

Tworzenie innowacyjnych pomysłów i nauka kreatywnego myślenia to główne tematy warsztatów, które odbędą się w piątek i sobotę w Rzeszowie w Podkarpackim Centrum Innowacji (PCI). Organizatorem wydarzenia jest Google, Polski Fundusz Rozwoju oraz PCI.

Jak poinformowała Agata Wojciechowska z PCI, podczas warsztatów wykwalifikowani trenerzy będą uczyć przede wszystkim kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów.

„Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach programu Projektanci Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Program ten ma wspierać rozwój innowacji w naszym kraju, poprzez tworzenie i rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem”

– wyjaśniła.

Wojciechowska podkreśliła, że umiejętność kreatywnego myślenia jest „kompetencją przyszłości”. Jej zdaniem, tę umiejętność powinni nabyć przede wszystkim ludzie młodzi, którzy się jeszcze uczą lub wchodzą na rynek pracy. Zaznaczyła jednak, że głównymi kryteriami uczestnictwa w warsztatach nie jest wiek, a chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami.

Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy jest to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu.

Organizatorem warsztatów jest firma Google, partnerem strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju, a partnerem lokalnym Podkarpackie Centrum Innowacji.

Google zaznaczyła, że firma poprzez warsztaty chce nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać, jak w praktyce wykorzystać metodę design thinking.

Jak podkreśliła dyrektor zarządzająca Google Polska Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, efektem warsztatów ma być nie tylko zdobycie umiejętności kreatywnego myślenia.

„Mają one przede wszystkim pozwolić na tworzenie być może wielkich polskich wynalazków na skalę światową” – dodała.

Warsztaty odbędą się w piątek i w sobotę w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl