Podejrzany o zabójstwo był niepoczytalny

Z wnioskiem o umorzenie sprawy 38-latka podejrzanego o zabójstwo mężczyzny i próbę zamordowania kolejnej osoby wystąpiła oświęcimska prokuratura rejonowa do Sądu Okręgowego w Krakowie. Zdaniem biegłych sprawca był niepoczytalny – podali dziś śledczy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/succo/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Wystąpiliśmy z wnioskiem o umorzenie z uwagi na niepoczytalność Sławomira T. w chwili popełnienia czynu. Zwróciliśmy się do sądu również o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym

– poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka.

Do zabójstwa doszło pod koniec kwietnia tego roku w Kętach koło Bielska-Białej. Podczas spotkania towarzyskiego 38-letni T. zaatakował nożem o dwa lata młodszego mężczyznę. Zadał mu liczne ciosy w okolicach szyi, klatki piersiowej i rąk. Napadnięty mężczyzna zmarł. Sławomir T. próbował później ugodzić nożem w okolice szyi innego kompana. Mężczyzna zdołał się obronić.

Zabójca uciekł z miejsca zbrodni samochodem. Po pościgu zatrzymała go policja. Przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Trafił do aresztu i na obserwację psychiatryczną. Biegli stwierdzili, że w momencie zabójstwa był niepoczytalny.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#prokuratura #zabójstwo #mężczyzna #niepoczytalność #śledczy #policja #pościg

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo