Premier Morawiecki na giełdzie w Nowym Jorku

Premier Morawiecki otworzył sesję na giełdzie w Nowym Jorku / facebook.com/kancelaria.premiera

  

Punktualnie o 9.30 czasu miejscowego premier Mateusz Morawiecki uderzeniem w dzwon otworzył czwartkową sesję na giełdzie w Nowym Jorku. Odwiedziny siedziby New York Stock Exchange (NYSE) są pierwszym punktem jednodniowej wizyty szefa rządu w Nowym Jorku.

Tradycja otwierania i zamykania sesji giełdowej uderzeniem w znajdujący się na balkonie nad parkietem dzwon sięga końca XIX wieku. Przeważnie dokonują tego szefowie różnych firm, ale czasami zapraszani są też przywódcy państw, artyści, sportowcy, celebryci, a nawet postaci fikcyjne.

Pierwszym polskim politykiem, który uderzeniem w dzwon otworzył sesję giełdową w Nowym Jorku, był w we wrześniu 2009 roku ówczesny prezydent RP Lech Kaczyński. W 2011 r. to samo zrobił Bronisław Komorowski, a we wrześniu 2016 roku sesję zamknął obecny prezydent Andrzej Duda. Spośród premierów, przed Morawieckim nowojorską giełdę otwierała tylko Beata Szydło. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Totalna opozycja w akcji. Nie wysłuchali expose, wiedzą jak zagłosują! Budka: "Będziemy przeciw"

Borys Budka / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Okazuje się, że określenie "totalna opozycja" może być obecne w przestrzeni publicznej jeszcze przez kolejne cztery lata. Choć politycy Koalicji Obywatelskiej nie wysłuchali jeszcze expose premiera Mateusza Morawieckiego, to już wiedzą, jak będą głosować. Borys Budka w porannym wywiadzie radiowym zapowiedział: "Będziemy przeciw".

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji występowały przesłanki, że opozycja może zmienić swoje postępowanie i nie będzie - tak jak w poprzedniej kadencji - negować wszystkiego, co zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość. Do tego stopnia, że na mównicę wyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Padły pamiętne słowa.

- Z wielką radością wysłuchałem tutaj oświadczeń partii, a także i koła, chociaż tutaj mieliśmy do czynienia z pewną różnicą, to podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym i zmiana, na którą z całą pewnością oczekuje społeczeństwo, zmiana w interesie polskiej demokracji, polskiego społeczeństwa, polskiego narodu, polskiej przyszłości

- powiedział Kaczyński.

- Bardzo proszę, żeby to nie były tylko słowa, żeby to były także czyny

- dodał.

Ale gdy doszło do wyboru wicemarszałków Sejmu, większość posłów Koalicji Obywatelskiej wstrzymała się przy kandydaturze Ryszarda Terleckiego. Niektórzy mówili jednak, że prawdziwy test nastąpi dopiero w momencie głosowania nad wotum zaufania dla rządu. Choć Mateusz Morawiecki nie wygłosił expose, Koalicja Obywatelska wie już, jak zagłosuje. Niezależnie od wszystkiego, będzie przeciw.

– Tu chyba nie będzie zaskoczenia, że nie jesteśmy zwolennikami tego rządu. Będziemy przeciw. Wiemy doskonale czego można się spodziewać po tym rządzie

– mówił dziś rano Borys Budka w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia ZET”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Radio Zet

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl