Razem zaśpiewajmy dla Jana Pawła II. Koncert dla Ojca Świętego w 40. rocznicę powołania

Jan Paweł II / twitter.com/screenshot/@Polcia13

  

Koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę powołania go na Papieża odbędzie się w symbolicznym dla Polaków miejscu – bazylice św. Brygidy w Gdańsku.

Podczas uroczystości zostanie odśpiewany „Hymn Papieski”, napisany specjalnie z okazji 40. rocznicy powołania Ojca Świętego na Stolicę Piotrową. Do słów znanego poety K.C. Buszmana muzykę napisał Bogdan Kierejsza, a „Hymn” zaśpiewa Alicja Węgorzewska z towarzyszeniem gdańskiej orkiestry i chóru Cappelli Gedanensis pod dyrekcją Jacka Brzoznowskiego.

Podczas koncertu, w którym wystąpi również Placido Domingo Jr., zostaną wykonane utwory poświęcone Ojcu Świętemu, które Papież szczególnie sobie upodobał, w tym m.in. pieśni poświęcone Jego ukochanej Maryi.

Transmisja wydarzenia odbędzie się 7 października, o godz. 21:40 w TVP Polonia, a retransmisja 8 października o godz. 0:40 w TVP 1.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. tygodnik - Gazeta Polska, dziennik - Gazeta Polska Codziennie, miesięcznik - Nowe Państwo oraz portal Niezależna.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pierwsze komentarze po zjednoczeniu lewicy. Mocno dostało się Wiośnie: "Zatoczyli koło"

Robert Biedroń / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dzisiaj władze Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny zdecydowały o zjednoczeniu partii pod wspólną nazwą - Nowa Lewica. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, ocenia, że zjednoczenie jest znakiem rezygnacji członków Wiosny z ambicji tworzenia partii lewicowej od postaw. - Część działaczy Wiosny zresztą zatoczyła koło, ponieważ wyszli z SLD, żeby tworzyć Wiosnę, i teraz wrócili do macierzy - zaznaczył.

W sobotę liderzy: SLD - Włodzimierz Czarzasty oraz Wiosny - Robert Biedroń poinformowali, że ich ugrupowania połączą się w jedno - Nową Lewicę.

Fogiel ocenił, że od dłuższego czasu było widać, że to połączenie jest nieuniknione.

- Sam fakt, że po ambitnym starcie czy bronieniu się przez jakiś czas od afiliacji z SLD, i Wiosna, i Lewica Razem wystartowały z SLD we wspólnym komitecie wyborczym, już było pierwszym zwiastunem takiego kierunku działań - powiedział zastępca rzecznika PiS.

- Widać przede wszystkim, że członkowie Wiosny zrezygnowali z ambicji tworzenia od podstaw partii lewicowej. Być może zabrakło determinacji i chęci do pracy. Część działaczy Wiosny z resztą zatoczyła koło, ponieważ wyszli z SLD, żeby tworzyć Wiosnę i teraz wrócili do macierzy

 - dodał.

Według Fogla połączenie tych dwóch ugrupowań nie wpłynie w istotny sposób na polską scenę polityczną.

- Nie sądzę, żeby w jakiś istotny sposób zmieniło to polską scenę polityczną. Może jedynie wpłynąć na działaczy obu partii, którzy teraz rozpoczną wewnętrzne przepychanki o władzę we wspólnej partii

 - mówił zastępca rzecznika PiS.

Nowa partia - Nowa Lewica, jak zapowiedział Czarzasty, ostatecznie sformalizuje swoje struktury po zarejestrowanie statutu przez sąd i wówczas nastąpi wybór władz nowej formacji. Nowa Lewica - zgodnie z zapowiedzią szefa SLD - będzie miała na poziomie władz krajowych i wojewódzkich dwóch przewodniczących - jedną z SLD i jednego z Wiosny.

W wyborach do parlamentu jesienią 2019 r. SLD, Wiosna oraz Lewica Razem wystartowały w jednym komitecie wyborczym - jako KWW SLD

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl