W środę Horała mówił w TVP1, że ma sygnał, iż pełnomocnik Rostowskiego potwierdził termin 12 października i dodał, że wtedy b. minister finansów zostanie przesłuchany.

Dzisiaj szef komisji śledczej ds. VAT powiedział PAP, że na posiedzeniu prezydium komisji zdecydowano jednak o przesunięciu terminu przesłuchania Rostowskiego.

Mamy kilkadziesiąt pudeł, nawet nie tomów, tylko pudeł (dokumentów) z Ministerstwa Finansów. Część posłów z komisji poprosiła, chciałaby mieć więcej czasu i zapoznać z ich treścią przed przesłuchaniem akurat Jana Vincenta Rostowskiego. Więc tę decyzję dziś na prezydium komisji podjęliśmy, żeby to przesłuchanie przesunąć mniej więcej o miesiąc na drugą połowę listopada

- powiedział PAP Horała.

Ponadto poinformował, że 18 października, kiedy ma odbyć się przesłuchanie b. ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ćwiąkalskiego, komisja śledcza zajmie się też rozpatrzeniem wniosków, w tym ws. wezwania na przesłuchanie b. ministra finansów Mateusza Szczurka, b. wiceministra finansów Jarosława Nenemana oraz ówczesnego dyrektora Departamentu Podatku od Towarów i Usług w resorcie finansów. Czyli - dodał Horała - "osób związanych z powstaniem notatki, o której mówimy".

Chodzi o notatkę, której poświęcona jest czwartkowa publikacja "Super Expressu". Dziennik napisał, że dotarł do pisma wysokich rangą urzędników resortu finansów z 4 marca 2015 r., z którego wynika, że ówczesny szef ministerstwa Mateusz Szczurek nie widział podstaw do przeprowadzenia zmian w prawie, które pozwoliłyby skuteczniej walczyć z wyłudzeniami VAT.