Premier Morawiecki w USA. Szef rządu pojawi się m.in. na Giełdzie w Nowym Jorku

Dziś Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Premier odwiedzi siedzibę Giełdy w Nowym Jorku, weźmie udział w konferencji „Poland The Can-Do Nation". Podczas dwóch spotkań przewidziano wystąpienie Prezesa Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki
Fotomag/Gazeta Polska

Dziś rano czasu lokalnego (po południu czasu polskiego) szef polskiego rządu odwiedzi siedzibę giełdy w Nowym Jorku.

Następnie Mateusz Morawiecki złoży wieniec pod pomnikiem ofiar ataku na World Trade Center.
Po południu szef polskiego rządu weźmie udział w konferencji „Poland The Can-Do Nation" oraz będzie uczestniczył w spotkaniu "From Developing to Developed. Perspectives of the Polish business on a crucial turning point of its history”. Podczas drugiego spotkania przewidziano wystąpienie premiera.

Wieczorem szef rządu weźmie udział w gali "An Evening of Conversation" Polish-American Business Collaboration, gdzie również zaplanowano jego wystąpienie.

W poniedziałek premier w wywiadzie dla Polsat News zapowiedział, że w Nowym Jorku spotka się z kilkudziesięcioma prezesami największych firm na świecie.

W Nowym Jorku trzeba być, spotykać się, bo tam zapadają najważniejsze decyzje monetarne, fiskalne, finansowe świata

 - zaznaczył Morawiecki. Dodał, że to jest także wyjazd związany ze 100-leciem odzyskania niepodległości. - Chcemy pokazać Polskę jako kraj bardzo dynamiczny, jako jeden z najszybciej rozwijających się krajów w UE - podkreślił.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#premier #USA #Mateusz Morawiecki #giełda #Nowy Jork #konferencja #Polska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo