Inwestycje w Gubinie

/ / pixabay.com; geralt

  

Niemiecka firma TVG zajmująca się produkcją elementów do wentylacji zainwestowała w Gubinie (Lubuskie) 26 mln zł. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie jej nowego zakładu, w którym zatrudnienie znalazło 150 osób – poinformował PAP Krzysztof Kaciunka z Urzędu Miejskiego w Gubinie.

Nowy zakład produkcyjny powstał na nowych obszarach miasta włączonych do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tereny objęte nią przy ul. Przemysłowej zostały już zakupione przez dwóch innych inwestorów; powstały na nich zakłady firm Tekra i Formaplan.

„Stąd pomysł utworzenia kolejnych terenów aktywności gospodarczej, tym razem w niewielkiej odległości od przejścia granicznego, czyli przy ul. Legnickiej. To właśnie tam na działce mającej status specjalnej strefy o pow. 7 ha powstał zakład TVG” – powiedział Kaciunka.

Dodał, że w nowoczesnej hali produkowane są elementy wentylacji, wysokiej jakości komponenty metalowe. Zakład zatrudnia około 150 osób. Koszt inwestycji to ok. 26 mln zł, obejmuje on zakup działki i budowę hali. Najdroższe było jednak jej wyposażenie w specjalistyczne i wysoko zautomatyzowane maszyny.

„Takie inwestycje to wielkie korzyści dla takiego miasta jak Gubin. W następnych latach nasz budżet wzbogaci się o kolejne setki tysięcy zł, dzięki podatkom odprowadzanym przez przedsiębiorstwo. Jednak najważniejsza jest redukcja liczby bezrobotnych i zapewnienie miejsc dobrze płatnej pracy dla naszych mieszkańców” – powiedział burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak.

Dodał, że sąsiednie grunty także znalazły nabywców i w najbliższej przyszłości można spodziewać się kolejnych fabryk w nowej gubińskiej strefie przemysłowej przy ul. Legnickiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spora pomyłka brytyjskich linii lotniczych. Samolot, który leciał do Niemiec, wylądował w Szkocji

Zdjęcie ilustracyjne / By Lasse Fuss - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17982603

  

Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) przeprosiły za pomyłkę, w wyniku której samolot, który miał rozkładowo polecieć do Duesseldorfu w Niemczech, wylądował... w szkockim Edynburgu.

BBC informuje, że najprawdopodobniej załoga, która przyszła w poniedziałek do pracy, błędnie zasugerowała się dokumentami z poprzedniego dnia, kiedy ten samolot leciał do stolicy Szkocji. Pasażerowie nie kryli zaskoczenia, kiedy po wylądowaniu piloci powitali ich w Edynburgu.

Połączenie z londyńskiego lotniska City było wykonywane na zlecenie BA przez niemiecką firmę WDL Aviation. Operator podkreślił, że "w żadnym momencie bezpieczeństwo pasażerów nie było narażone na niebezpieczeństwo", i potwierdził, że "po niezamierzonym postoju w Edynburgu pasażerowie (...) dolecieli do Dusseldorfu".

Samolot doleciał do Duesseldorfu z niespełna czterogodzinnym opóźnieniem. Linie BA przeprosiły pasażerów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl