Roman Giertych znowu w akcji. Tym razem padło na Cenckiewicza, bo napisał artykuł...

Roman Giertych / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj złożyłem pozew w imieniu Leszka Żukowskiego ps. "Antek". prezesa Światowego Związku Armii Krajowej, żołnierza Szarych Szeregów, uczestnika Powstania Warszawskiego, więźnia obozu koncentracyjnego, przeciwko Sławomirowi Cenckiewiczowi - napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych. - Za "podłe oszczerstwa", ale jakie? - odparł historyk.

Historyk, publicysta i dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz w tygodniku "Do Rzeczy" 15 lipca napisał:

Zamiast obrażać pamięć żołnierzy niezłomnych, niech prezes Leszek Żukowski sam wytłumaczy się z własnej przeszłości, o której w kartotece SB możemy przeczytać: "Były tajny współpracownik akta złożone w archiwum Wydziału C Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej Gdańsk do Nr 2396 (IPN Kartoteka Ogólnoinformacyjna b. Biura "C" MSW)!

- pisał Cenckiewicz w tygodniku "Do rzeczy".

Roman Giertych poinformował dziś o złożeniu pozwu przeciwko Cenckiewiczowi, w imieniu Leszka Żukowskiego

Dzisiaj złożyłem pozew w imieniu Leszka Żukowskiego ps. "Antek". prezesa Światowego Związku Armii Krajowej, żołnierza Szarych Szeregów, uczestnika Powstania Warszawskiego, więźnia obozu koncentracyjnego, przeciwko Sławomirowi Cenckiewiczowi. Podłe oszczerstwa zostaną ukarane

- napisał we wtorek na Twitterze mecenas Roman Giertych.

Sławomir Cenckiewicz zapytał na Twitterze:

Za "podłe oszczerstwa", ale jakie?

- czytamy we wpisie Cenckiewicza.

Pełnomocnik Żukowskiego mec. Roman Giertych powiedział , że:

Pan Cenckiewicz zachował się w sposób, daleko wykraczający poza normy przyjęte w społeczeństwie. Wulgarnie zaatakował mojego mocodawcę pana prezesa ŚZŻAK i konsekwencją tego jest żądanie przeprosin oraz wpłacenia zadośćuczynienia w kwocie 20 tys. zł

- oświadczył prawnik.

Giertych wyraził nadzieję, że "sprawa wejdzie szybko na wokandę". Jak wyjaśnił "Chodzi o insynuowanie związku bohatera wojennego z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa", która to insynuacja, jak mówił mecenas, "jest imaginacją pana Cenckiewicza, a nie polega na prawdzie".

Wcześniej, 10 lipca mec. Roman Giertych zamieścił na swoim facebookowym profilu list z żądaniem zadośćuczynienia za - jak napisał - "podłe kłamstwo".

Ten były żołnierz Powstania Warszawskiego (walczył w rejonie, gdzie ranna była moja ciocia Janina Giertych) i więzień obozu koncentracyjnego oraz działacz społeczny nigdy nie należał do żadnej komunistycznej organizacji, ani nie był współpracownikiem jakichkolwiek komunistycznych służb. Jeszcze miesiąc temu sam pan pisał o nim: "Nie był członkiem PZPR, nie uwikłał się we współpracę z bezpieką". (Do Rzeczy 4-10.06.2018). Pana haniebny atak na prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK jest podyktowany najprawdopodobniej potrzebą polityczną - konfliktem z prof. Żukowskim co do oceny tzw. żołnierzy wyklętych 

- zaznaczył mecenas.

Jak dodał, zapłata oraz przeprosiny mają być zrealizowane do końca lipca br.

"W przeciwnym wypadku sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego. List niniejszy publikuję ze względu na prośbę prezesa Żukowskiego, aby natychmiastowo dać odpór dokonanej przez Pana obmowie"

- czytamy w liście opublikowanym w lipcu br.

Fajowo czekam na pozew! :) Precz z komuną!

- napisał 10 lipca na Twitterze Sławomir Cenckiewicz w odpowiedzi na list Giertycha.

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Andrzej Duda w Kalifornii – spotkanie z Polonią w San Jose

Para prezydencka w San Jose / Małgorzata Schulz/Los Angeles

  

Trwa spotkanie Pary Prezydenckiej z amerykańska Polonią w kościele parafialnym Misji Św. Brata Alberta w San Jose w Kalifornii.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą o godz. 13:00 czasu lokalnego.

Po mszy świętej para prezydencka przejdzie do sali parafialnej na spotkanie, podczas którego zostaną uhonorowani zasłużeni na rzecz środowisk polonijnych.

Po spotkaniu odbędzie się piknik z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-
Dudy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl