Kuria zareagowała po informacji aktora o molestowaniu

Kuria w Opolu wszczęła własne postępowanie i zawiadomiła prokuraturę o sprawie dotyczącej pedofilii, do której miało dojść ćwierć wieku temu. Powodem była wypowiedź aktora Arkadiusza Jakubika na konferencji prasowej w związku z filmem "Kler".

Kosciół św. Wawrzyńca
By Konrad KurzaczPimke - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2693364

Pochodzący ze Strzelec Opolskich aktor na konferencji prasowej zadedykował swoją rolę w tym filmie koledze. Jak mówił, kolega jako ministrant w parafii św. Wawrzyńca miał być ofiarą molestowania przez duchownego, który nigdy za to nie odpowiedział.

Na sygnał zareagowała kuria diecezjalna w Opolu. Jak informuje ksiądz Sylwester Pruski, delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji opolskiej, kuria za pośrednictwem aktora nawiązała kontakt z rodziną poszkodowanego. Po uzyskaniu od niej informacji zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

Sprawa zostanie także zgłoszona do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, duchowny, który pracuje już w innej parafii w woj. opolskim, zostanie odsunięty od posługi niezależnie od efektów śledztwa prokuratorskiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#kuria #molestowanie seksualne #Opole

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo