Zatrzymani sprawcy kradzieży sklepowych

Wpadli po kradzieży w sklepie / swietokrzyska.policja.gov.pl

W ręce pińczowskich policjantów „wpadło” trzech mieszkańców Kielc, którzy byli podejrzewani o przestępstwo usiłowania kradzieży towarów na kwotę blisko 1800 zł., na szkodę jednego z dużych dyskontów spożywczych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku minionego tygodnia nieznany sprawca dokonał kradzieży produktów spożywczych, chemicznych i alkoholi wartości blisko 1800 zł na szkodę sklepu, wynosząc je z pominięciem linii kas. Od tej pory trwały ustalenia zmierzające do poznania tożsamości sprawcy. Ten zuchwale pojawił się po raz drugi, na terenie tego samego sklepu w niedzielę. Rozpoznał go pracownik ochrony, który o podejrzeniach nieuczciwych zamiarów mężczyzny, pakującego m.in. drogie alkohole do sklepowego wózka, poinformował policjantów. Młody człowiek zorientował się jednak, że coś jest nie tak i uciekł ze sklepu pozostawiając przygotowany towar. Szybko zniknął też w przestrzeni miasta.

W tym czasie mundurowi ustalali już wszelkie okoliczności sprawy. Dzięki szybkiej reakcji odnaleźli podejrzewanego mężczyznę w jednym z czynnych lokali. Był tam w towarzystwie dwóch swoich kompanów. Wszyscy zostali zatrzymani. Wkrótce okazało się, że zatrzymani panowie w wieku od 23 do 24 lat już wcześniej byli notowani za liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Cały towar przygotowany do kradzieży został odzyskany. Jego wartość wyceniono na kwotę ok. 1800 zł. Ponad to policjanci znaleźli samochód, którym cała grupa przyjechała do Pińczowa. W jego wnętrzu znaleziono inne towary, które również pochodziły z kradzieży.

Dwóm z zatrzymanych przedstawiono zarzuty usiłowania dokonania kradzieży do czego się przyznali. W trakcie czynności na jaw wyszły również personalia kolejnego 24-latka, który pomagał swojemu rówieśnikowi przy kradzieży do jakiej doszło tydzień wcześniej. Został on zatrzymany na terenie Kielc i doprowadzony do pińczowskiej jednostki. Tutaj przyznał się do udziału w dokonaniu wcześniejszej kradzieży.

Wobec całej trójki mężczyzn prokurator na wniosek Policji zastosował środki zapobiegawcze w dwóch przypadkach w postaci dozoru policyjnego, a w jednym poręczenie majątkowe. Za kradzież oraz jej usiłowanie kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl