Jak poinformowało dziś biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, dwaj zatrzymani są podejrzani o dokonanie serii oszustw, których ofiarami były głównie starsze osoby.

Mechanizm działania przestępców był podobny - nawiązywali kontakt ze starszymi osobami i przedstawiając się jako policjanci, prosili o wypłacenie w banku gotówki, którą rzekomi funkcjonariusze potrzebowali do przeprowadzenia akcji. Według wstępnych szacunków policji, poszkodowani stracili ponad sto tysięcy złotych.

W trakcie śledztwa ustalono tożsamość przypuszczalnych sprawców. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat na autostradzie A4. Podczas przeszukania znaleziono kilkanaście tysięcy złotych, telefony komórkowe i karty pamięci, które mogły być wykorzystywane przy dokonywaniu przestępstw. Zdaniem policji, oszuści działali na terenie województwa opolskiego i śląskiego, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Podejrzanym przedstawiono szereg zarzutów usiłowania i dokonania oszust. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi im kara do ośmiu lat pozbawienia wolności