Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokuratorzy skierowali do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 10 podejrzanych.

W okresie objętym zarzutami podejrzani przemycili i wprowadzili do obrotu co najmniej 385 kg marihuany o szacunkowej wartości 4,6 mln zł, 54,4 kg amfetaminy o szacunkowej wartości 388 tys. zł, 5 kg heroiny o szacunkowej wartości 520 tys. zł, 20 gram kokainy o szacunkowej wartości 2,8 tys. zł, a także 6,8 tys. sztuk tabletek ecstasy o szacunkowej wartości 28 tys. zł.

Zatrzymań 12 podejrzanych dokonali we wtorek funkcjonariusze CBŚP w Radomiu na polecenie Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Dodatkowo jedna osoba została doprowadzona z zakładu karnego, w którym przebywa.

W oparciu o zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy prokuratorzy ogłosili zatrzymanym zarzuty. Dotyczą one przemytu do Polski i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Według śledczych. podejrzani dopuścili się zarzucanych im czynów działając w zorganizowanej grupie przestępczej, a także uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu. Niektórzy z nich byli w przeszłości karani i działali w warunkach recydywy.

W trakcie czynności zabezpieczono m.in. trzy samochody osobowe oraz pieniądze, które będą przedmiotem zabezpieczenia majątkowego.

W toku śledztwa ustalono, że m.in. na terenie Łodzi działała zorganizowana grupa przestępcza o charakterze międzynarodowym. Jej członkowie trudnili się dokonywaniem oszustw metodą na tzw. policjanta oraz wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.