Standardy zatrudnienia do rewizji

  

Utrzymujący się wzrost gospodarczy i wciąż spadające bezrobocie to bardzo dobra wiadomość – przede wszystkim dla polskiego społeczeństwa. Leszek Balcerowicz wije się w mediach jak piskorz, bo całkiem niedawno z niereformowalną miną człowieka, co wszelkie rozumy zjadł, wieszczył Polsce katastrofę ekonomiczną za rządów PiS.

Ale nie popadajmy w hurraoptymizm. Nowa, zupełnie zaskakująca sytuacja stwarza nowe wyzwania zarówno dla rynku, jak i dla państwa. Odrzucenie ultraliberalizmu, o którym mówił niedawno w Bydgoszczy Jarosław Kaczyński, musi iść w parze z solidną refleksją nad standardami zatrudnienia. Dziś fundamentalne pytanie brzmi: jak zatrzymać u nas polskich pracowników, jak zachęcić ludzi do powrotu z emigracji? Czy naprawdę biznesmeni zdają sobie sprawę, że czas zacząć szanować rodzimych pracowników?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts