Plewy, plewy, plewy

  

Już wiadomo, po co Grzegorz Schetyna pojechał do Berlina. Zaraz po jego powrocie niemiecki portal odpalił rzekomą sensację z „taśmami Morawieckiego”. Cieniutki ten „news” jak sytuacja betonowej opozycji, bo zabrakło w nim esencji dziennikarstwa, tj. faktów. Tak dalece brakuje, że zostały same insynuacje.

Rzeczonych taśm nie ma, zeznający kelnerzy twierdzą, że nagranie było bardzo niewyraźne, a i sens tego, co ponoć usłyszeli, nie jest dowodem na żadne naganne działanie obecnego premiera. Na dodatek wszystkie okoliczności znane są od około trzech lat i jak do tej pory żadna redakcja nie zajęła się tym tematem z prozaicznej przyczyny – nie ma tam nic ciekawego. Rzecz jasna, zupełnie przypadkiem panowie żurnaliści, jak w filmie „Miś”, przechodzili obok sądu „z tragarzami” i przypadkiem zdecydowali się opublikować tego odgrzewanego kotleta akurat na trzy tygodnie przed wyborami. Nie miejmy złudzeń. Zgodnie ze stalinowską teorią „zaostrzania się walki klasowej” im mniej postkomuna ma istotnego do powiedzenia w debacie politycznej i im bardziej staje się to oczywiste nawet dla jej wyborców, tym więcej będzie w usługowych mediach brudnych chwytów i manipulacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts