Finał konkursu na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”

  

2 października br., w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku. Ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok, ogłoszony 6 grudnia 2017 roku, został zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, a swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, który przywitał przybyłych gości oraz podziękował za tak duże zainteresowanie konkursem na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.

W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie wręczał Zastępca Komendanta Głównego Policji, któremu towarzyszył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP.

Nadinsp. Jan Lach w swoim przemówieniu na wstępie przywitał wszystkie dzieci, ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych oraz policjantów koordynujących przebieg konkursu na szczeblu wojewódzkim. Komendant zaznaczył, że tak duże zainteresowanie konkursem i obecność wszystkich przybyłych gości świadczy o tym, jak ważna w funkcjonowaniu Policji jest profilaktyka ruchu drogowego.

Nadinspektor zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo ruchu drogowego dotyczy każdego z nas niezależnie od wieku, ponieważ wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Policja wykonuje wiele czynności w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. kieruje odpowiednią liczbę policjantów na polskie drogi, wyposaża funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt, ale jak dodał: - Poprawa bezpieczeństwa nie byłaby w pełni możliwa bez Państwa udziału.

Zastępca Komendanta Głównego Policji powiedział jak bardzo ważne jest uczestnictwo w ruchu drogowym przedszkolaków i zwrócił się bezpośrednio do dzieci mówiąc, że to one są przykładem dla swoich rówieśników by wskazywać, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach pogratulował Julii, laureatce konkursu na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku i wyróżnionym, a także podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałe prace oraz  za zaangażowanie i pomysłowość.

Do 31 maja 2018 roku przedszkola, zainteresowane udziałem w konkursie przesyłały do komend wojewódzkich Policji / Komendy Stołecznej Policji prace wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez uczestnika materiale. Łącznie do jednostek Policji z całego kraju wpłynęło blisko 1700 prac wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs przeprowadzony został trzyetapowo:

ETAP I – NA SZCZEBLU UCZESTNIKA (przedszkola), podczas którego spośród przygotowanych przez dzieci projektów elementów odblaskowych wybrane zostały maksymalnie 3 prace konkursowe. O wyborze prac konkursowych decydowała  komisja konkursowa powołana przez Uczestnika,
ETAP II – NA SZCZEBLU KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI/KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI, podczas którego spośród nadesłanych przez Uczestników prac konkursowych wybranych zostało 5 prac finałowych. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli komendy wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji,
ETAP III – NA SZCZEBLU CENTRALNYM, w którym spośród zgłoszonych przez komendy wojewódzkie Policji/Komendę Stołeczną Policji prac finałowych wybrani zostali laureaci Konkursu. O wyborze zadecydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych.

Laureaci konkursu:

I miejsce – JULIA JOTEL, Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie, województwo warmińsko-mazurskie (KWP w Olsztynie);

Wyróżnienia

HELENA GOLECKA, Publiczne Przedszkole Nr 3 w Świebodzinie, województwo lubuskie (KWP w Gorzowie Wlkp.);
WIKTORIA WOŁOWSKA, Przedszkole Publiczne Filia Nr 2 w Połańcu, województwo świętokrzyskie (KWP w Kielcach);
MARCELINA LICHOCKA, Oddział Przedszkolny „0” Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołczewie, województwo zachodniopomorskie (KWP w Szczecinie).

Dla dzieci, które przybyły na galę, aby odebrać wyróżnienia i nagrody, zorganizowano specjalne atrakcje. Między innymi mogły wraz z rodzicami obejrzeć wystawę sprzętu policyjnego, wziąć udział w grze edukacyjnej „Autochodzik” zorganizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także obejrzeć stoisko Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były polityk przyznał się do zabójstwa syna. Podtrzymywał, że "nie ma innego wyjścia"

/ 外務省ホームページ [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

Były japoński wiceminister rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa Hideaki Kumazawa przyznał się, już w pierwszym dniu procesu, do zabicia swojego 44-letniego syna Eiichiro. Agencja Kyodo opisała dramatyczne kulisy zbrodni.

Kumazawa jest oskarżony o to, że 1 czerwca br. zadał swojemu synowi wielokrotne ciosy nożem w szyję, doprowadzając do jego śmierci wskutek znacznej utraty krwi.

Zdaniem japońskiej prokuratury były wiceminister obawiał się o swoje bezpieczeństwo, gdyż jego syn, mieszkający z rodzicami, już wcześniej zachowywał się w sposób agresywny, a kilka dni przed zabójstwem w domu doszło do awantury.

Jak pisze Kyodo, Kumazawa zaplanował zabójstwo syna. Oskarżony zostawił karteczkę z napisem: "Myślę, że nie ma innego wyjścia". Po zaatakowaniu syna zadzwonił na policję i zgłosił sprawę.

Jak pisze Kyodo, podczas aresztowania Kumazawa powiedział, że obawiał się, że jego syn może kiedyś zrobić krzywdę dzieciom - podobnie jak napastnik, który kilka dni wcześniej zaatakował nożem uczennice na przystanku w Kawasaki. Zginęły wtedy dwie osoby, a 18 zostało rannych. Sprawca odebrał sobie życie.

Obrona mówiła w środę, że u Eiichiro zdiagnozowano schizofrenię i zespół Aspergera, a oskarżony "wspierał swojego najstarszego syna i opiekował się nim". "Nagle został zmuszony do tego, żeby go zabić, bo uznał, że w przeciwnym wypadku sam zostanie zabity" - powiedział prawnik Kumazawy.

Kumazawa został wiceministrem obrony w 2001 r. Ustąpił ze stanowiska w 2002 r. w związku z krytyką wobec tego, jak ministerstwo reagowało na pojawienie się przypadków gąbczastej encefalopatii bydła (BSE), potocznie znanej jako choroba szalonych krów. W latach 2005-2008 był ambasadorem Japonii w Czechach.

Sprawa, jak pisze Kyodo, budzi w Japonii ogromne zainteresowanie ze względu na dużą liczbę tzw. hikikomori, czyli osób w wieku od 40 do 64 lat, które odcinają się od kontaktów społecznych. Władze szacują, że w Japonii takich ludzi jest nawet 613 tys.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl