Finał konkursu na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”

  

2 października br., w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczysta gala finałowa wręczenia nagród laureatom konkursu dla przedszkoli na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku. Ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok, ogłoszony 6 grudnia 2017 roku, został zorganizowany przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, a swoją obecnością zaszczycił Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Galę otworzył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł, który przywitał przybyłych gości oraz podziękował za tak duże zainteresowanie konkursem na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku.

W uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach. Nagrody laureatom i wyróżnionym w konkursie wręczał Zastępca Komendanta Głównego Policji, któremu towarzyszył Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP.

Nadinsp. Jan Lach w swoim przemówieniu na wstępie przywitał wszystkie dzieci, ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych oraz policjantów koordynujących przebieg konkursu na szczeblu wojewódzkim. Komendant zaznaczył, że tak duże zainteresowanie konkursem i obecność wszystkich przybyłych gości świadczy o tym, jak ważna w funkcjonowaniu Policji jest profilaktyka ruchu drogowego.

Nadinspektor zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo ruchu drogowego dotyczy każdego z nas niezależnie od wieku, ponieważ wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Policja wykonuje wiele czynności w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. kieruje odpowiednią liczbę policjantów na polskie drogi, wyposaża funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt, ale jak dodał: - Poprawa bezpieczeństwa nie byłaby w pełni możliwa bez Państwa udziału.

Zastępca Komendanta Głównego Policji powiedział jak bardzo ważne jest uczestnictwo w ruchu drogowym przedszkolaków i zwrócił się bezpośrednio do dzieci mówiąc, że to one są przykładem dla swoich rówieśników by wskazywać, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach pogratulował Julii, laureatce konkursu na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2019 roku i wyróżnionym, a także podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałe prace oraz  za zaangażowanie i pomysłowość.

Do 31 maja 2018 roku przedszkola, zainteresowane udziałem w konkursie przesyłały do komend wojewódzkich Policji / Komendy Stołecznej Policji prace wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez uczestnika materiale. Łącznie do jednostek Policji z całego kraju wpłynęło blisko 1700 prac wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs przeprowadzony został trzyetapowo:

ETAP I – NA SZCZEBLU UCZESTNIKA (przedszkola), podczas którego spośród przygotowanych przez dzieci projektów elementów odblaskowych wybrane zostały maksymalnie 3 prace konkursowe. O wyborze prac konkursowych decydowała  komisja konkursowa powołana przez Uczestnika,
ETAP II – NA SZCZEBLU KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI/KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI, podczas którego spośród nadesłanych przez Uczestników prac konkursowych wybranych zostało 5 prac finałowych. O wyborze decydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli komendy wojewódzkiej Policji/Komendy Stołecznej Policji,
ETAP III – NA SZCZEBLU CENTRALNYM, w którym spośród zgłoszonych przez komendy wojewódzkie Policji/Komendę Stołeczną Policji prac finałowych wybrani zostali laureaci Konkursu. O wyborze zadecydowała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów spośród 85 nadesłanych prac finałowych.

Laureaci konkursu:

I miejsce – JULIA JOTEL, Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie, województwo warmińsko-mazurskie (KWP w Olsztynie);

Wyróżnienia

HELENA GOLECKA, Publiczne Przedszkole Nr 3 w Świebodzinie, województwo lubuskie (KWP w Gorzowie Wlkp.);
WIKTORIA WOŁOWSKA, Przedszkole Publiczne Filia Nr 2 w Połańcu, województwo świętokrzyskie (KWP w Kielcach);
MARCELINA LICHOCKA, Oddział Przedszkolny „0” Publiczna Szkoła Podstawowa w Kołczewie, województwo zachodniopomorskie (KWP w Szczecinie).

Dla dzieci, które przybyły na galę, aby odebrać wyróżnienia i nagrody, zorganizowano specjalne atrakcje. Między innymi mogły wraz z rodzicami obejrzeć wystawę sprzętu policyjnego, wziąć udział w grze edukacyjnej „Autochodzik” zorganizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także obejrzeć stoisko Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dżihadyści znów zaatakowali. Zginęło 12 osób, w tym 2 dzieci!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Co najmniej 12 cywili, w tym dwoje dzieci, zabito w nocy z poniedziałku na wtorek w ataku rebeliantów z dżihadystycznego ugandyjskiego ugrupowania Sojusz Sił Demokratycznych (ADF) na dwie wioski na północnym wschodzie Demokratycznej Republiki Konga.

Jak poinformował AFP Donat Kibwana z lokalnych władz, w pierwszej z nich zginęło dziewięć osób, a cztery zostały ranne. W tym samym czasie rebelianci zaatakowali w drugiej wsi, zabijając trzech cywili.

Armia DRK potwierdziła doniesienia o atakach. Trwają poszukiwania napastników.

Mieszkańcy prowincji są jednak sceptyczni.

"Ostrzegaliśmy władze, że rebelianci ADF znajdują się w pobliżu już kilka tygodni temu"

- powiedziała przedstawicielka lokalnych władz Noella Muliwavyio.

Ugandyjskie bojówki islamistyczne działają w DRK od lat 90. ADF jest oskarżana przez rząd w Kinszasie oraz lokalną misję ONZ o masakry ludności cywilnej w regionie Beni oraz zabójstwa błękitnych hełmów. Rebelianci mają powiązania z dżihadystycznym Państwem Islamskim.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl