Poszedł na "Kler" w habicie. Jakie były reakcje? WIDEO

Dominikanin i popularny youtuber Adam Szustak podzielił się z internautami swoimi wrażeniami na temat filmu "Kler". Zakonnik na film wybrał się ze współbratem - obaj w habitach. Jakie były reakcje ludzi w kinie? "Ludzie byli bardzo sympatyczni, uśmiechali się. Widziałem, że są nieco zdziwieni [...] W ogóle cała ta fala hejtu w kinie mnie jakoś nie spotkała" - opowiada dominikanin.

o. Adam Szustak OP
fot. YoTube

Nie jest to film genialny, nie jest to arcydzieło sztuki filmowej

- stwierdził o. Adam Szustak, przeciwstawiając "Kler" poprzednim filmom Smarzowskiego:

Ten film nie dorównuje absolutnie "Weselu", "Pod mocnym aniołem", nawet "Drogówce" [...] Uważam, że ma beznadziejne zakończenie. O ile cały film dosyć mi się podobał, o tyle absolutnie nie spodziewałem się, że takim prostym, emocjonalnym trickiem Smarzowski się posłuży. I to było słabe

- mówi dominikanin. Zakonnik wraz ze współbratem postanowili zaryzykować i wybrali się na "Kler" w habitach. Z jakimi spotkali się reakcjami?

Było bardzo sympatycznie. Nikt się na nas nie wściekał, nie było żadnych burd, nie obrzucono nas pomidorami, że jesteśmy z tego kleru i tak dalej. Ludzie byli bardzo sympatyczni, niektórzy przyszli się przywitać, uśmiechali się. Widziałem, że są nieco zdziwieni: "o, księża przyszli" [..] W ogóle cała ta fala hejtu w kinie mnie jakoś nie spotkała

Szustak zaznaczył też, że choć być może w zamierzeniu reżysera film miał uderzać w Kościół, to jednak "Kler" nie jest w stanie Kościołowi zaszkodzić. Co najwyżej... pomóc.

Możliwe, że w intencjach Smarzowskiego tak jest, ale ja tego filmu tak nie odebrałem. Film nie zrobi Kościołowi żadnej większej szkody niż Kościół już ma szkody porobione. 

- mówi zakonnik, zaznaczając, że film może być okazją do nawrócenia:

Mnie ten film prowokuje absolutnie tylko do jednego: do nawrócenia

 - deklaruje Szustak.

Całą wypowiedź dominikanina można obejrzeć poniżej. Wypowiedź dotycząca "Kleru" zaczyna się od około siódmej minuty nagrania:

CZYTAJ TEŻ: „Kler” Smarzowskiego niczym „Klątwa”? Subtelność młota pneumatycznego. NASZA RECENZJA

 

Źródło: niezalezna.pl, Langusta na palmie

#Kler #Smarzowski #Szustak #Adam Szustak #Langusta na palmie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo