Nielegalna migracja kwitnie w Bułgarii

Flaga Bułgarii / fot. pixabay.com

  

Od ubiegłego weekendu w Bułgarii zatrzymano łącznie 54 nielegalnych migrantów - podało dziś bułgarskie MSW. Tego dnia w pobliżu miasta Pazardżik w środkowej części kraju zatrzymano 18 migrantów, którzy najwyraźniej czekali na transport do Sofii.

Grupa ta składała się z 14 mężczyzn i czworga dzieci; wszyscy byli bez dokumentów. Zostali skierowani do zamkniętego ośrodka w celu przeprowadzenia badań medycznych.

Jednocześnie MSW poinformowało o akcji policji, która miała miejsce w ubiegły weekend na południowym wchodzie kraju na styku granic między Bułgarią, Turcją i Grecją. Policja przeprowadziła tam rewizje w hotelach, na farmach i w opuszczonych budynkach. Trafiono na grupę 36 migrantów, na których po bułgarskiej strony granicy czekali przemytnicy. Całą grupę razem z przemytnikami zatrzymano. Migranci nie mieli dokumentów tożsamości, podawali się za Irakijczyków.

Według danych MSW w okresie od stycznia do sierpnia br. na bułgarskich granicach i wewnątrz kraju zatrzymano 849 nielegalnych migrantów, o 33 proc. mniej w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r. Obecnie ośrodki migracyjne są obłożone w niespełna 20 procentach. Falę migracyjną do Bułgarii zatrzymuje Turcja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl